Skocz do zawartości

Waldibruch

Modelarz
  • Postów

    78
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Waldibruch w dniu 13 Września 2022

Użytkownicy przyznają Waldibruch punkty reputacji!

Reputacja

79 Excellent

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Warminsko-mazurskie
  • Zainteresowania
    Modele 3d
  • Imię
    Waldemar

Ostatnie wizyty

1 118 wyświetleń profilu
  1. Cześć .Może i ja coś dorzucę , bo modelik fajny i musi latać.Miałem kiedyś podobną sytuację ,model był trochę przyciężki ,silniczek webra 61 ,smigielko chyba też 13x ...,do tego kiepski pas trawiasty i ...upał niemiłosierny około 30 st. Rozbieg długo i bez skutku ,nie dawał rady.I tak do wieczora .Dopiero gdy temperatura otoczenia wyraźnie spadła ,modelem dało się wystartować.Zastanowiło mnie ,co jest...i ...odpowiedź. gęstość powietrza ..zadziałało,kto by pomyślał,nie? Pozdrawiam .
  2. Tak masz rację,po pierwszych wrażeniach ma się pewne osobiste spostrzeżenia i opcje co dalej ustawiać.Jedna z opcji na uspokojenie nadmiaru i mocy i bardziej łagodnych reakcji modelu zaproponowałbym zmniejszenie śmigła,co jednocześnie przybliży właściwości zachowania do większych modeli.Tak myślę , chociaż nie mam odniesienie w realu ,bo nie latałem powyżej 1,5m rozp.Mogę tak wnioskować bo w mojej extra 60",po średnicy śmigła o nr mniejsze model zaczął latać diametralnie inaczej ,przypominając styl iMac.Ale przyznam że nie mam takiego "zrywu" mocy jak w twoim mx.Jesli chodzi o preferencje w stylu latania to mx'a można by ustawić tak że będzie latał i agresywnie 3d i w stylu "dużego" akro . Zaznaczam to tylko moje takie ostrożne rozważania,bo tu na forum mamy naprawdę poważnych zawodników w branży .
  3. Cześć ,przyznam że z uwagą czekałem na oblot tego mx'a i przeszło to moje wyobrażenia.Model naprawdę znakomity .Gratulacje dla pilota jak i konstruktora.Pozdrawiam i życzę wiele wspaniałej zabawy.
  4. Super projekt ,z przyjemnością będę oglądać.Wypsażenie więcej niż perfekt.Życie modelu ...oby jak najdłużej...na początek 1 m nad ziemią.Pozdrawiam
  5. Jeszcze raz dzięki Wiesław.Zapowiadany przez Ciebie MX 1,7m elektro 3d ,będzie powiedziałbym "strzałem w dziesiątkę" w dzisiejszych realiach. Wczoraj zrobiłem kolejnych kilka rundek swoją extrą (już bardziej luzie).Modeli prowadzi się bardzo przyjemnie,lądowania bez problemu.Wymaga jeszcze ustawienia SC moim zdaniem za ciężki na nos i napęd taki sobie.Próba zawisu też słabo,lot na nożu jak na razie bardzo krótko,trochę czegoś brak.Ale to kwestia do pokonania.Rozglądam się za odpowiednią baterią i śmigłem.Wstawię później krótki filmik do oceny.Pozdrawiam
  6. Dziękuję Wszystkim Kolegom za miłe słowa i towarzyszenie w budowie "ex-a ng".Dziękuję operatorowi kamery Łukaszowi za filmik i umieszczenie go gościnnie na swoim kanale.Dziękuję również koledze Markusowi za udostępnienie warsztatu w którym to model powstawał.Cieszę się też osobiście że udało się "dobrnąć"do końca z budową i szczęśliwie polecieć.Widać na filmiku jak pilot zestresowany trzyma się kurczowo aparatury aby nie wypadła mu z rąk 😅.Pozdrawiam.https://youtu.be/A1hW-Cbd1mQ?feature=shared
  7. Witam grono zainteresowanych projektem extry.Model doczekał się wreszcie wzbicia się w powietrze.Nie był to oblot w pełnym słowa znaczeniu, z regulacją itd.ograniczyłem się tylko do kilku rundek ok 2 min.może.Po prawie trzech latach nie latania w realu ograniczyłem się do minimum ryzyka.Jestem mega zadowolony,wiem już że lata i coś z tego będzie ( mówią ,że extry wszystkie dobrze latają🙂 ).Filmik tradycyjnie z tych kilku rundek wkrótce.Pozdrawiam.
  8. Polecam stronę: www.insightrc.com.
  9. Cześć.Jeśli masz ambicję poszaleć tym modelem w 3d,to słabo to widzę na tym silniku który posiadasz. Do targania jak to określiłeś należy przyjąć żelazną zasadę : 600 -900W na kg wagi.W twoim przypadku przy 3,5 kg należałoby teoretycznie zapewnić 2100 W mocy. Z budżetowym elektrykiem nie jest to łatwe ,trzeba wybierać jakiś kompromis między wagą napędu a jego mocą ponieważ w grę wchodzi jakość i materiały z których są wykonane.Idealnym rozwiązaniem byłby AM 670 Combo ...ale czy warto? zostawiam do przemyślenia.
  10. Linki SK ustawione ,naciąg w całym żądanym zakresie i praca perfekt.Napęd będzie na silniku Joker 5056/kv470,śmigło 16x8.Mocy powinno starczyć?
  11. Owiewki wyszły całkiem nieźle.Dałem dwie warstwy tkaniny 80g/m2. Waga 17g -para ,uważam że jest do przyjęcia jako "element... podwozia".
  12. Foremka na "kapcie" już jest. Uproszczona nieco ,będzie bez charakterystycznego wypustu z boku jak to jest w oryginalnej extrze.Foremka symetryczna ,więc posłuży na dwie - lewą i prawą.
  13. Dziekuję Amadeusz.Zima minęła,kolejna wiosna przyszła ,a model jeszcze nie poleciał.Wykończenie idzie mi jakoś bez entuzjazmu .Więcej siedzę w modelarstwie "wirtualnym" i symulatorze.Ale w tym sezonie to nie będzie wymówek i lepiej czy gorzej na pewno poleci. Zacząłem robić formę na owiewki kół,bo z nimi Extra nabierze" stylu",a na jak długo,to zobaczymy. Druga rzecz to steru kierunku na linkach ,w układzie na krzyż.Wklejając orczyk na sterze kierunku zrobiłem błąd taki ,że wypadł nie w osi obrotu.To spowodowało złe ułożenie linek.Żeby nie wyciągać wklejonego już orczyka ,dodałem małą korektę.Do symulacji ruch linek i doboru offsetu i kątów ,jak i wielkości orczyków użyłem programu,którego "screen"wrzucam poniżej.Jaki będzie efekt,postaram sie podzielić. (A te sznurki na zdjęciu to tylko tak na razie do wciągnięcia stalowych) Pozdrawiam.
  14. Waldibruch

    F9F-2 Panther

    Cześć. Zajrzyj na stronę RC Network.de i wyszukaj "Baubericht einer Ziroli Panther vergrösert um 26% auf Massstab 1:5. tam znajdziesz to co może Ci pomóc w odwzorowaniu owiewki kabinki.
  15. Jak na oblot ,Wiesław całkiem nieźle...i jak dobrze zauważyłem to wykręciłeś beczki po pętli..poprzeczka idzie w góre.Ale , też daje się dostrzec ,moim zdaniem kilka rzeczy które nie świadczą zbyt dobrze o pilocie.Po pierwsze ,model wydaje się,ze jeszcze ucieka Ci za plecy i kręcisz się koło.Po drugie, miałem wrażenie że przeleciałeś ponad głowami obserwujących.Rozumiem samozadowolenie ,ale dobre latanie ma też swoje kryteria. Napisałbym oblot autorski, nie do naśladowania.Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.