Jump to content

Robert Tomzik

Modelarz
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

About Robert Tomzik

 • Birthday 04/11/1985

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków/Częstochowa
 • Zainteresowania
  Akrobacja na uwięzi F2B
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgadza się! Jeżeli mógłbym liczyć na merytoryczne wsparcie (jakie tolerancje, zbieżności, materiały i samo chromowanie, co gdzie i jak ) odnośnie wykonania zestawu tłok-tulejka AAC lub ABC - będę wdzięczny, z resztą sobie poradzę Są płaskie pasy napędowe: https://www.ebmia.pl/658-plaskie-pasy-napedowe
 2. Nie, nie otwierajmy tutaj takiego tematu - to było luźne pytanie może kiedyś ale chętnie kiedyś wykonałbym silnik, tylko z racji klasy w jakiej latam - do akrobacji F2B wzorując się na wschodnich konstrukcjach. Tak tak widziałem KMD ABC, dobre Kibicuje w temacie
 3. Dobrze Mariusz, Jarek oczywiście, rozumiem - powodzonka w dalszych pracach jako że też mam trochę doczynienia z projektowaniem maszyn, doborem materiałów, powłok itp. Mam takie luźne pytanie z ciekawości - powłoki cylindrów głównie się chromuje (ABC, AAC) lub są wykonane z odpowiedniej stali (tłok z pierścieniem) - czy zamiast chromu nadawała by się taka powłoka? https://www.oerlikon.com/balzers/pl/pl/przemysł/motoryzacja-i transport/sporty-motorowe/komponenty/rozrzdy-do-sportow-motorowych/ PS: zawsze korciło mnie wykonać swój silniki kiedyś jak się miało 16-18 lat, tuningowałem silniki do F2D, modifykowałem swojego tigra 8.5ccm do akrobacji. Zawsze wydawało mi się trudne do wykonani zestawu tłok-tulejka ABC AAC, materiał raczej jest dostępny, ale chodzi o tolerancje właściwa zbieżność tylei cylindrowej, chromowanie... to jest coś coś, co mnie ogranicza no ale może z pomocą kolegów Wykonanie reszty - nie stanowi problemu.
 4. Panie Mariuszu, zamiast gwint toczyć, może frezować? Sporo ustawiania na "plan-szajbie" - tak mi przyszło do głowy
 5. Większość jednoskładnikowych zmięknie z czasem, nie polecam. Tak Jak Pan Sylwek wspomniał żywica lub ewentualnie jakikolwiek lakier dwuskładnikowy chemoutwardzalny. Np. https://allegro.pl/oferta/novol-novakryl-570-lakier-akrylowy-bezbarwny-h5120-9525567009?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_&ev_adgr=Chemia+-+Chemia+blacharsko-lakiernicza&gclid=CjwKCAjwvMqDBhB8EiwA2iSmPBDHsCjSqa-jDwDau6xOup4HZjOsov-d0crKwKOztNC4g35gq9fdWxoC90EQAvD_BwE W Częstochowie na starym rynku był kiedyś (15 lat temu ostatni raz tam byłem) sklep z lakierami samochodowymi i tam się przeważnie we wszystko do malowania zaopatrywałem.
 6. Dziękuję co prawda to plany modelu, ale zawsze coś Link faktycznie - ciekawy, przejrzę w dłuższej wolnej chwili.
 7. Witam Miałby ktoś może plany samolotu SU-31? Zdjęcia, dokumentacja, monografia... będę wdzięczny za pomoc
 8. Witam Mam pytanie, będę zaraz oklejał folią eliptyczne skrzydło, spodnia cześć skrzydła będzie w jednolitym kolorze, góra będzie różnokolorowa, łączenie kolorów będzie na krawędzi natarcia. Czy macie jakiś "patent" na to aby krawędź folii była w linii prostej a nie pofalowana? Przy eliptycznym skrzydle wchodzi w grę naciąganie folii bez nacinania aby ładnie ją przykleić co będzie powodowało pofałdowało jej krawędzi, a po drugie musi być jej więcej aby było za co złapać palcami. Idealnie by było przykleić nieco dalej i odciąć od linijki, ale bez przecięcia spodniej warstwy nie uda się raczej... Łączenie folii:
 9. Witam Czy kiedykolwiek jakaś firma produkując silniki modelarskie zrobiła silnik 4T typu boxer o pojemności równej lub mniejszej 15ccm? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę... Może nie było takich, ale chciałem zapytać dla pewności Z góry dzięki za info.
 10. Oj tam, oj tam człowiek uczy się całe życie Tak też mnie uczono w modelarni i taką technikę polecam I najważniejsze w instalacji - filtr paliwa !! Zwróć uwagę na wężyki, żeby był krótkie, ale też nie naciągnięte, dobrze jakby nie dotykały silnika.
 11. Taki "fikuśny" ten zbiornik trochę dużo w nim rurek no ale grunt, żeby działał Mosiądz jest ciężki, na przyszłość polecam kupić dowolny rozpuszczalnik w bance metalowej 5L, są takie dostępne okrągłe w marketach. Po odcięciu górnego i dolnego denka, wyprostowaniu mamy piękną blachę stalową cynowaną dwustronnie o grubości 0.2mm
 12. Serwa Corona DS-843MG zamówione - będę testował Dziękuję za radę.
 13. W sumie masz racje, orczyki z tworzywa będą w porządku i bezpieczne dla serwa
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.