Jump to content

szprycha

Modelarz
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

szprycha last won the day on February 19 2017

szprycha had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wojtek, nie posądzałem Ciebie o takie tendencje onanizacyjne. Super robota! Może jakaś docierka w tym roku? Życzę Ci silnika, który nie pyskuje tylko słucha....
 2. Witam, Czy jest możliwość przyjechania w sobotę, zrobienia delikatnego grilla, polatania w nocy?
 3. Niby bez ładowania, a jednak się zapaliły. Wspomnę tylko garaż Wiesława Chmielewskiego i przyczepę modelarską bodajże Darka Czekaja. O malezyjskich Boeingach z naszymi akumulatorami nie wspominając (?!?). Nie ma żartów. Wchodząc w hobby warte grube tysiące dziwne by było żałowanie na te skrzyneczki 120pln plus parę żmudnych procedur które dają poczucie bezpieczeństwa. Wiatr hula - trza iść latać. Badan nie zając...
 4. A ja przeżyłem pożar garażu podczas którego spaliły mi się WSZYSTKIE modele i na szczęście tylko tyle. Od tej pory zawsze wyjmuję lipole z modelu i nie trzymam ich byle gdzie.
 5. Trochę się zalatałem piankami i Vertigo czeka. Okazało się że drut Danowi popłynął i dłuższy bryt spodu jest ździebko wklęsły. Wkurza mnie to bo nie za bardzo można to wyrównać - negatywy nie docisną potem balsy jak należy. Zająłem się natomiast SAFETY. Trzy skrzynki od NATO jakos pomieściły wszystkie moje lipole od 1500mAh w górę. Teraz czuję się bezpiecznie ????. Teraz jeszcze jakiś bunkier do ładowania wymyślę i będzie git. W skrzynce na te 8szt 6s zastosowałem przegrody z płytek flizowych. W razie czego może zatrzymają eskalację spalania? Jeszcze raz dzięki Marcin za pomysł!
 6. Dziękuję Przemku za ciekawą odpowiedź. Nie napawa optymizmem. Choć ten wąski zakres obrotów, przy których tak telepie, to najgorszy aspekt, silnik daje spore wibracje w całym zakresie. We wszystkich silnikach spalinowych jakie miałem kołpak drgał widocznie na małych, ale "kalibrował" się na wysokich. Tutaj widać boczny ruch kołpaka również na maksymalnych obrotach! Dodam że śmigło jest wyważone i zdjęcie kołpaka nie pomaga. Stąd moja myśl, że obniżenie wibracji ogólnie wyciszy ten najgorszy zakres obrotów. Nowy silnik, bogata mieszanka, trzyłopatowe śmigło - co może być najgorszym czynnikiem?
 7. Jeśli jacyś użytkownicy dużych jednocylindrowców mogą pomóc to proszę odezwijcie się. Wibracje są do zaakceptowania z wyjątkiem momentu tuż powyżej obrotów minimalnych. Wtedy cały samolot wpada w rezon, który na dłuższą metę rozmontuje mi konstrukcję i Serwa. Czy jest na to jakiś patent, czy wraz z docieraniem sytuacja się poprawi? https://youtu.be/qWv99OxoWpQ
 8. Dzięki Piotrek, Tak po moich doświadczeniach (mam Cortexa i FC120) to gyro jest najlepsze dla modeli 1,2-2m. Mniejsze to szkoda stabilizować a potem do im większego modelu je wkładałem to ustawiałem coraz mniejszą czułość. Dobrze wyregulowany i domiksowany duży (2,2-3m)model nie powinien wykonywać jakiś dziwnych manewrów, które wymagałyby wsparcia żyroskopowego. To tylko moja opinia. Żeby zobaczyć jak lata Vertigo 2 i 3 trzeba zobaczyć filmy Jana Spatny.
 9. Ja wątek kanadyjskiego forum dot tego modelu łyknąłem w całości. Też nie wykluczam użycia żyra - zobaczymy po pierwszych lotach. Konstrukcję kadłuba składa się super łatwo. Nie trzeba poprawiać zamków - pasują idealnie. Teraz zaczyna się praca z kształtkami styro - to kwintesencja tej koncepcji, wg mnie bardzo trafionej. Będzie lekko i BARDZO wytrzymale. Kto był na pikniku w Kraśniku ten wie dlaczego tak twierdzę ????
 10. Marcin - po to właśnie jest to forum. Te skrzynki amunicyjne to właśnie to czego mi trzeba!!!!! Gdzie tu się lajkuje kolegów?
 11. No i dlaczego nie heliczne skoro na serwie jest napisane helical gears? Nie, żartuję - nie tłumacz - pewnie rzeczywiście czegoś takiego w mechanice nie ma. Chcę uniknąć teoretyzowania, więc sprowadzę wątek do przyziemnych kwestii. Jak popijacie drinka przy modelowaniu, to nie wylewajcie go na świeżo złożony domek kadłuba! Mam nadzieję że Johnny Walker będzie dobrym katalizatorem dla kleju! Co do lipoli, to planuję zrobić sobie taką półkę z przegródkami wykończonymi flizami. Może ktoś mi coś podpowie innego niż doniczki.
 12. Ekolodzy przeoczyli otwarcie nowej elektrowni pod Krakowem!
 13. Poza tym Vertigo ma przerost lotki nad treścią - lotka ma chyba 1/3 cięciwy! Poczułem potrzebę zrównoważenia aspektu teoretyczno/filozoficznego odrobiną praktyki. Powyciągałem co tam było w pudle. Drewna może 4 nieduże formatki, 4 listewki na krzyż i pół kubika styro. Do tego 40desek lekkiej balsy 1,5mm i całkiem fajne elementy węglowe. Mufy rur też są z węgla! Większość wycinanki to taka paździochosklejka 2,5mm a strategiczne elementy są z jeszcze bardziej paździochowej sklejki 6mm ( a raczej sklejone 2x3mm). Nie mogę wszystkiego wyciąć na raz- jak ostatnio byłem z tym zbyt zapalczywy, to potem miałem takiego pięknego pęcherza od dociskania noża ????
 14. Mam nadzieję że mnie nie zrozumiałeś źle. Ja też latam chińskimi ARFami, ale nie chciałbym poświęcać tych środków i czasu żeby z mojej modelarni wylatywały samoloty identyczne z Pilotami, Goldwingami i nawet EFami. Jutro postaram się wbić zęby w pierwsze elementy kadłuba.
 15. Dołączcie paczkę, naklejki i wyjdzie 560 O cenie szkoda dyskutować, bo nie po to modelujemy po nocach żeby mieć taki sam samolot jakich setki płyną do nas kontenerami z Azji. Jak pomyślę ile mnie wyszedł Ulti od EMHW ..... 850€ goły tartak.... plus nie wiadomo ile kasy po drodze.... odechciewa się tym latać Choć oczywiście można też eksperymentować za mniejsze pieniądze, jak np. Damian - szacun dla Niego - ja aż tak płodny nie jestem i wolę zobaczyć czego się spodziewać po konstrukcji zanim się za nią zabiorę. Zęby to raczej design, choć jak się mądrze pokieruje strumieniem powietrza to można sporo wywiać tymi otworami. Dan twierdzi, że lico robione z kolorowego żelkotu jest za ciężkie, stąd taki wygląd surowej maski.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.