Skocz do zawartości

Fan trainer


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego że nie znalazłem na forum takiego tematu postanowiłem go założyć .

Zbudowałem sobie taki modelik z planów z tej oto strony http://www.parkjets.com/free-plans/fan-trainer.html

jest to fan trainer. Początkowo miał latać na rurbince edf 55mm niestety przy próbie wyważenia jedna z pięciu łopat uległa zniszczeniu więc sięgnąłem po kolejną 65mm jednak przy próbie ciągu z niewiadomych mi przyczyn jedna z sześciu łopat wyrwała się uderzając mnie w ramie na szczęście tylko  śliwa i dorze że nie w twarz... :)

Napędem owej turbinki jest silniczek turnigy 2627L edf 4200 kv . zamówiłem więc nową turbinę jednak patrząc na model praktycznie gotowy do lotu postanowiłem poeksperymentować...

W turbince było 6 łopatek z czego jedna się urwała więc wyciołem dremelkiem następne 2 łopatki tak aby zostały trzy .

Ku mojemu zdziwieniu po zmierzeniu ciągu uzyskałem 360 gram na pakiecie 1300mah 3s postanowiłem zamontować ją jednak do modelu gdyż model gotowy do lotu ważył 370gram z wyżej wymienionym pakietem...

Uzyskałem więc 360g ciągu statycznego przy poborze prądu 11.9 A i 175 watach na silniku.

po oblocie stwierdziłem że model lata fajnie poprawnie jednak trochę za wolno... Postanowiłem więc zrobić próby na pakiecie 4s 1800mah 35c zippy compact okazało się że model z tym pakietem waży 491g gotowy do lotu a ciągu na mojej (hybrydowej) turbinie uzyskałem nieco ponad 600 gram przy poborze prądu 26A i 370 watach silnika przypominam że ten silnik jest na 3s a nie na 4s więc nie mam pojęcia ile kv wykręci na 4s co ciekawe po locie silniczek tylko lekko ciepły ... :)

Ale starczy już gadania wrzucam poniżej kilka fotek i filmik z oblotu mojego śmiechowego najtańszego (do sterowania potrzeba jedynie 2 serwa) edfa jakiego można złożyć by tak zapitalał... :) Chociaż nie przyłożyłem się w 100 procentach do budowy miało być małe, praktyczne ,tanie , proste w budowie i szybkie... 

Film

post-9301-0-05661100-1403868250_thumb.jpg

post-9301-0-74930700-1403868296_thumb.jpg

post-9301-0-90923500-1403868334_thumb.jpg

post-9301-0-87835700-1403868355_thumb.jpg

post-9301-0-82613400-1403868375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .  Mii w ręku przy próbie czy działa i nie na pełnym gazie... podejrzewam że na 6 łopatach było by pewnie inaczej... zakładam że zwiększyłby się ciąg którego i tak mam aż nadto a zmalała prędkość i na pewno zżerałoby pakiet... przypominam że jest to turbinka oryginalnie 6 łopatowa jednak z usuniętymi 3 łopatkami... postaram się zmierzyć prędkość loggerem... zachęcam do budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.