Skocz do zawartości

Gps do open pilot cc3d


zibirider455
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Toczy się i wyszło z niej, że gps do tego kontrolera w quadzie to tak jak założyć skarpetki do klapek .... totalnie bezsensownie, myślałem, że da mi to RTH, utrzymanie pozycji .... a będzie z tego tyle, że mam świadomość gdzie jest mój quad. Z tego co wiem gps i autopilot działa lecz tylko w przypadku płatowców, w quadzie niestety nie (lub czegoś nie wiem lub nie wiem wszystkiego).

 

Słowa kolegi :

 

Po prostu - CC3D nie obsluguje GPS do nawigacji i RTH dla innych pojazdow niz Fixed Wing.

Tzn w samolocie mozesz wykorzystywac informacje z GPS dla celow autonomicznego lotu (szeroko rozumianego, position hold, loiter, circle, RTH czy co tam jeszcze).

Natomiast w kazdym innym pojezdzie (Multirotor, samochod, smiglowiec, lodka) GPS tylko przesyla dane ale FC nic z tymi danymi nie robi.

Innymi slowy Open Pilot CC3D w trybie dla multirotorow pelni funkcje tylko stabilizujaca i nie jest autopilotem.

 

A jeszcze prosciej - nie bedziesz mial prawie zadnego pozytku z GPS w Open Pilot CC3D innego niz aktualna pozycja pojazdu przesylana telemetria o ile takowa bedziesz mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.