Skocz do zawartości

Toto 1 mini relacja z budowy


pkikul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich postanowiłem zbudować toto 1 ze skrzydłem KFm 3.
 
Mam pytanie co do silnika i śmigła:
 
Mam wolną sztukę emaxa Grand Turbo GT2215 czy silnik będzie wystarczający.
 
Na pierwszy oblot chcę założyć śmigło 10x5 również kilka takich posiadam. Za jakiś czas będe robić zamowienie na materiały które mi się kończą ( w moim mieście nie ma sklepu modelarskiego), więc zamówie sobie śmigło składane czy 9x5 będzie odpowiednie.
 
 
 
Mini relacja z budowy.
 
 
Budowa kadłuba, ze względu na brak włókna i żywicy postanowiłem dać przez całość listewkę.
 
z%2B(1).jpg
 
z%2B(2).jpg
 
z%2B(6).jpg
 
z%2B(23).jpg
 
z%2B(26).jpg
 
 


Po złożeniu kabłuba został oszlifowany.
 

z%2B%287%29.jpg

 

z%2B%288%29.jpg

 

z%2B%289%29.jpg


Następnie zabrałem się za skrzydło, wzmocniłem listwą 10x3 oraz 5x3 wyszło dość sztywno.

 

z%2B%285%29.jpg


Następnie skrzydełko zostało oszlifowane.

 

z%2B%2810%29.jpg

 

z%2B%2812%29.jpg

 

z%2B%2813%29.jpg


Po czym wszystko trafiło na wagę.

 

Skrzydło 152,4g

 

z%2B%2814%29.jpg

Kadłub 62,4g

 

z%2B%2815%29.jpg

Oraz reszta elementów 18,6g

 

z%2B%2816%29.jpg

Na sam koniec na wagę trafiły wszystkie elementy łącznie 232,8g

 

z%2B%2817%29.jpg


Postanowiłem model okleić papierem na wikol, paiper jakiego użyłem jest to drukarkowy ponieważ śniadaniowym okleiłem rwd5 i model był miękki.

 

z%2B%2818%29.jpg

 

z%2B%2821%29.jpg

 

z%2B%2828%29.jpg

 

z%2B%2829%29.jpg


Po czym zostało wszystko oszlifowane oraz zamontowane, wstępne malowanie i oznakowanie, na chwile obecną model prezentuje się tak:

 

z%2B%2830%29.jpg

 

z%2B%2831%29.jpg

 

Myslę jeszcze nad pomalowaniem wszystkiego lakierem bezbarwnym jest sens.

Na chwile obecną tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj wtedy gdy zrobisz oblot, co do modelu to wzmocnij przednią część kadłuba (od wręgi silnika do początku natarcia skrzydła). Sam latam tym modelem już ok 30 lotów ma, sprawuję się bardzo dobrze. I mała uwaga śmigło daj na prop saver bo jak dasz na stałą piastę to złamiesz całą wręge, ale to chyba wiesz. Filmik z wczorajszego lotu

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endriuRC masz rację pomaluję jak zrobię oblot, co do wzmocnienia muszę zamówić żywicę i włókno, myślę że oblot model przeżyje, co do filmiku chciał bym aby mój tak latał.

 

Po oklejeniu zamontowaniu serw i sterów waga przedstawia się następująco:

 

Skrzydło + kadłub

 

WAGA%2BPO%2B%281%29.jpg

 

Silnik + śmigło + regulator+ odbiornik+ pakiet 2200

 

WAGA%2BPO%2B%282%29.jpg

 

Łącznie daje nam 671g

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet RFI Baterry 1500mah 20c i z Abc-Power 1600mah 20C. Weź z dołu jakiś kolorek daj czy jakieś napisy wieksze, bo jak ci modelem zakreci przy manewrze jakimś a nie zauważysz czy coś to kreta zaliczysz to model bedzie wbity jak pręt, a przy oznakowaniu będziesz znał położenie modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod skrzydłem dałem napis aby odróżnić którą stroną leci

 

20150310_221551.jpg

 

Model wyważony zamontowana elektronika

 

20150310_215108.jpg

 

20150310_215139.jpg

 

Jak będzie pogoda jutro to i oblot się zrobi pozostało tylko serwa w skrzydłach zamontować

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się oblot mimo dość wietrznej pogody postanowiłem polecieć, film właśnie uploaduje się yt, wnioski przy kfm3 wzmocnienie skrzydła musi być bardzo solidne, ponieważ przy robieniu pętli skrzydło wygięło się  w kształt V (dosłownie). Co do silnika gaz na 1/4 model leciał bardzo poprawnie nawet pod silny wiatr, 2/4 mocy mocno zadziera do góry

 

https://www.youtube.com/watch?v=LHL9crUe2Tc

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co mogę powiedzieć na temat modelu po ok 30 lotach na pewno warto pomyśleć aby listewka biegła od pierwszej wręgi silnikowej do samego końca ponieważ, po kilku lotach złamał się ogon i poźniej pękło w miejscu gdzie listewki wg. planu się kończą.

 

Kolejna rzecz, którą warto zrobić w modelu to większy statecznik pionowy ponieważ model przy silniejszym wietrze staje się nerwowy.

 

Co do skrzydeł profil jest ok i nawet idzie w termicie polatać (na lotnisku ludzie byli w szoku, jak model potrafił wpaść w komin i znikać w oczach), ale do tematu na pewno jak poczynię kolejnego toto to lotki będą na koncach skrzydeł i dość szerokie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.