Jump to content

andrzejp

Modelarz
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About andrzejp

 • Birthday 06/07/1966

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Krótka relacja i kilka zdjęć z Mistrzostw Polski F3F 2020 na naszej stronce www.f3f-klif.pl.
 2. Piotrze, a dźwigienki do serw też drukowałeś? Jeśli tak, to jak zrobiłeś wieloklin? Siłą, czy siłą i temperaturą?
 3. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do wzięcia udziały w V Pomorskich Zawodach Makiet Szybowców, które odbędą się w Kornem na lotnisku Kaszubskiego Towarzystwa Lotniczego w dniach 11-12.07.2020. Więcej informacji można znaleźć na stronie zawodów.
 4. Zawody modelarskie to rywalizacja sportowców, a nie "walki robotów". To tak na marginesie, bo widzę, że nie zrozumiałeś mojego porównania Jurku. Jeżeli sam się zaliczasz do tej drugiej grupy, to współczuję.
 5. Zawody bez witania się i gadania to "walki robotów", a nie zawody modelarskie ? Marcin ma 100% racji, że nie należy popadać w paranoję, ale uważam, że powinniśmy stosować się do zaleceń odgórnych. Czasu wręcz przeciwnie, jest mało ?
 6. Zgadzam się z Tobą Piotrze w 100%. Na naszym spotkaniu ja byłem jednym z młodszych. Ja się z tego cieszę, bo mam od kogo się uczyć, ale też się zastanawiam co trzeba zrobić, żeby "ktoś chciał się od nas uczyć". Wszelkie próby zorganizowania czegoś dla dzieci czy młodzieży rozbijają się o wielką ścianę z napisem "kasa". Ja łyknąłem bakcyla modelarstwa na początku lat osiemdziesiątych w modelarni, którą finansowała spółdzielnia mieszkaniowa i chyba LOK. Myślę, że w tamtych czasach był to standard. Dzisiaj wszystkie instytucje liczą każdy grosz i nie wystarcza już na modelarstwo. Piotrze, obejrzałem zdjęcia ze spotkania w Krakowie i nie było to spotkanie wyłącznie seniorów. Parę młodych osób znalazłem na zdjęciach Co do przepływu informacji, to Kuba, główny organizator naszego spotkania, zadał pytanie "jaką drogą dowiedziałeś się o spotkaniu". Okazało się, że mój wpis tutaj na forum i post na facebook'u nie przyciągnęły żadnej osoby, podkreślam żadnej osoby. Wszyscy dowiedzieli się o spotkaniu mailem, telefonicznie lub przez WhatsApp'a. Małymi kroczkami zbliża się wiosna. Mam nadzieję, że nasze spotkania w klubach przeniosą się niedługo na nasze lotniska, gdzie będziemy mogli skuteczniej propagować to piękne nasze hobby. I życzę Wam i sobie również, abyśmy na tych przyszłych spotkaniach lotniskowych i klubowych spotykali coraz więcej młodych ludzi.
 7. Zamieszczam link do krótkiej relacji z naszego spotkania noworocznego. Będzie ciąg dalszy ...
 8. Koledzy! W sobotę 25 stycznia spotykamy się w Aeroklubie Gdańskim na spotkaniu noworocznym. Rozpoczynamy o godzinie 16. W planie mamy imprezę integracyjną. Charakter spotkania składkowy czyli każdy przynosi coś na ząb. Kawa i herbata zapewnione. Na miejscu będzie rzutnik do slajdów i projektor na taśmę 8mm. Nowoczesne technologie w postaci rzutnika cyfrowego także. Kto ma jakieś filmiki, zdjęcia to prosimy przynieść. Jest w planach także mini-giełda, czyli jeśli macie coś do opchnięcia to przynieście. Spotykamy się w sali wykładowej. Przekazujcie tę wiadomość swoim znajomym. Chcielibyśmy, aby przyszli także nasi starsi koledzy, którzy są poza zasięgiem mediów społecznościowych. Prosimy, powiadomcie ich telefonicznie. Do zobaczenia.
 9. Daniel, Piotr pisał o piance POMIĘDZY akumulatorem i ołowiem. Ma to na celu amortyzację akumulatora w przypadku twardszego lądowania. Jeszcze jedna sprawa. Do takiego modelu dałbym serwa co najmniej Hi-tec HS-82MG jeśli upierasz się przy Hi-tec'ach. No i ustawiłbym je wzdłuż kadłuba
 10. A ja dziękuję Panowie, że przyjechaliście na te trudne zawody. Bez Was tego spotkania by nie było Teraz trzymajmy kciuki za pogodę u Marcina. Prognozy są optymistyczne. Jeżeli chodzi o filmik, to też uważam, że jest super!
 11. Zapraszam wszystkich sympatyków F3F na kolejną już edycję Pucharu Bałtyku, który odbędzie się w dniach 19-20.10.2019. Więcej informacji znajdziecie na stronce f3f-klif.pl Do zobaczenia na zboczu
 12. Tak na przyszłość - wszelkie informacje na temat organizatora zawodów znajdują się w kalendarzu imprez na stronie Komisji Modelarskiej.
 13. Nie bawiłem się żadnym radiem samochodowym, ale kolega Piotr też nie napisał jakie ma radio. Moja podpowiedź dotyczyła radia lotniczego. Jeżeli Piotr używa radia samochodowego, które nie ma definiowanych mikserów, to można pobawić się z Arduino. A Horus nie z OpenTX
 14. Nie wiem jakiego radia używasz, ale w zwykłym radiu lotniczym zrobisz to za pomocą zwykłych mikserów. Ograniczasz maksymalne wychylenia do 50% i offsetem przesuwasz o 50. Sprawdziłem to na Horusie firmy FrSky.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.