Jump to content

radziu45

Modelarz
 • Content Count

  636
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Excellent

About radziu45

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Częstochowa
 • Imię
  Radosław

Recent Profile Visitors

643 profile views
 1. radziu45

  (K) Iskrownik

  Witam kupie iskrownik do boxera dobrze by było z fajkami na świecę taką jak w piłach łańcuchowych , ale może być na każdą inną . Wiadomość na PW .
 2. Witam , kupię śmigło 26-28 cali , może być lekko uszkodzone byle by nadawało się do prób silnika . Wiadomość na PW .
 3. To z tego lina to już coś co można polecić , ma normalne prowadnice i śruby , tylko to wrzeciono inne jakieś ciche bo przy tym to sąsiad może ogłuchnąć ,
 4. Mirku nie chcę ale muszę krytykować to co piszesz . Moje doświadczenie o tego typu maszynach jest takie ..... Te co są pod tym linkiem NIE NADAJĄ do niczego , ich dokładność jest około +-1 minimetr , a to że piszą o 0,02 to bazowanie , zgodzę się bo robi to bez obciążenia . Prowadnice na takich wałkach jak tam zastosowali nigdy nie dadzą przyzwoitej sztywności aby uzyskać dobrą sztywność która da nam dokładność w granicach zadowolenia nie mówiąc o chociaż 0,1 mm . Poczytajcie sobie o prowadnicach jakie mogą przenosić obciążenia to zrozumiecie o co w tym całym interesie chodzi , nawet do celów hobby nie użył bym sklejki i prowadnic wałkowych nawet z podparciem na całej długości , poza tym jeżdźąca brama to następny powód do braku sztywności. Pomyślcie sobie jak będzie się gioł wałek o średnicy 20mm długości 60 cm zamocowany na końcach naciskając na niego palcem , a jak łapiąc czymś co przedłuży siłę o 10 cm , nawet stal o twardości 65 HRC nagnie się .
 5. radziu45

  RWD 25

  To zostaje ci chinczyk który nie wiadomo jak długo pochodzi , na pewno będzie wibrował jak Fiat 126p
 6. radziu45

  RWD 25

  Lepiej dołożyć tysiaka i kupić Roto 85
 7. Moja waży 550 kg , stal daje radę , aluminium bardzo dobrze frezuje . Autora tematu rozumiem , bankomat ma tyle ile ma , zapotrzebowanie jest jakie jest , wydanie większej kasy trzeba przemyśleć czy do celów hobby jest sens czy nie . Tą co ja mam trochę wydałem ale temat hobby to tak po godzinach , służy mi do zarabiania i to bardzo dobrze się sprawuje .
 8. Jak maszyna ma małą sztywność to da się uzyskać jakoś w miarę dokładność ale małe zagłębienie i mała prędkość posuwu . . Na mojej maszynie zagłębienie 2mm posuw 2 metry na minutę i jest ok . Jest jeszcze jedna sprawa , jak jest maszyna mało sztywna to frez wpada w drgania co doprowadza do szybkiego stępienia się . Moja poprzednia maszyna taka była frezy szły w ilościach większych niż ustawa przewiduje , na sztywnej maszynie jeden frez zrobił naście razy tyle pracy i nadal jest ostry .
 9. I to jest to o czym to cały czas chcę powiedzieć , przy takiej sztywności maszyny okrą nie będzie okrągły , a dwa kawałki sklejki nie będą do siebie pasować . Miałem kiedyś taką maszynę i szybko sprzedałem , mimo że do domy mogła by być bo aż tak nie hałasowała , ale dokładność około 0,5 mm . Tom co teraz mam to jak jest rozgrzane wrzeciono to z trudem freza naciągnę o 0,001 .
 10. Jedyna zaleta frezów jedno piórowych że dobrze odprowadzają wiór , poz tym same wady , ale mimo wad używam ich .
 11. Jeśli chodzi o frezy to jedno piórowe nie są za dobrym rozwiązaniem bo są mało sztywne, nawet węglikowe , ale zaleta taka że łatwo samemu naostrzyć , do aluminium dwu piórowe bardzo dobrze się spisują , dużo frezuje aluminium i taki dwu piórowy jest bardzo dobry . Jeśli chodzi o wycinanie w sklejce to używam takich https://pl.aliexpress.com/item/32801444785.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f15qxVt To w zasadzie jest pilnik , ale bardzo dobrze spisuje się , jest lewoskrętny co powoduje że dociska sklejkę do stołu , nie trzeba jej jakoś specjalnie mocować , aby się nie przesunęła . Sklejka 10 mm na dwa przejazdy , oczywiście musi być odpowiednia sztywność maszyny bo może się złamać .
 12. Piotrze wrzeciono tak , ale prowadnice na wałkach zamocowanych tylko na końcach to jest porażka . Cena cię kusi rozumiem ale nie będziesz zadowolony , jak się zdecydujesz to powiedz że chcesz coś na próbę wyciąść ze sklejki jakieś dwa elementy które mają do siebie pasować , jak będą to kupuj jak nie to żadna gatka sprzedawcy nie zapewni że coś trza zmienić i będzie ok .
 13. Możliwa do uzyskania dokładność mechaniczna w zależności od frezów i materiału poniżej +-0,06mm To co ten producent napisał jest nie powtarzam nie możliwe przy takiej konstrukcji , może uzyskasz na sklejce 0,1 przy bardzo małych prędkościach a na metalu to może 0,5 , taka jest moja opinia .
 14. To fakt że nie ma filmów ale też zdjęć i rysunków na temat naszych samolotów z przed wojny które pomogły by nam teraz przy budowie modeli .
 15. Według mnie ta pozycja jest nie do końca taka jakby mogła być , czyli ogon za wysoko . Ja bym przestawił zaklinowanie skrzydła na ujemny i statecznik poziomy też na ujemny to spowoduje że ogon pójdzie w dół . Tak miałem w swojej RWD 5 , zmieniłem to i jest teraz lepiej . Mimo takich ustawień będzie latać tyle że kadłub będzie z efektem jak by nurkował w dół .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.