Jump to content

artyum

Modelarz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Arek
 1. Witajcie, Mam 2 uszkodzone silniki z 2 modeli. W Mentorze spalił się NTM Prop Drive Series 3548 900kv Max current: 55A Max Power: 815W @ 15v (4S). Ten silnik był dla mnie idealny, ponieważ bez problemów radził sobie z Mentorem z FPV a do tego dawał radę w akrobacjach ~2.3kg modelem. Nie można dostać nowego a bardzo trudno jest mi znaleźć dla niego zamiennik o podobnych parametrach. Wstępnie myślałem o takich: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-aerodrive-sk3-3548-840kv-brushless-outrunner-motor.html https://hobbyking.com/en_us/ntm-prop-drive-series-35-48a-1100kv-640w.html Drugi to Permax BL-O 3720-630 RPM / Volt 630 Operating Amp range 37A - 47A - (Use 50A ESC - 4s) Max Current (15s) 55A Max Power Output 600W - to oryginalny silnik od Extry 300s Multiplexu ale jest z nim problem taki, że po ~10 minutach lotu zaczynają się problemy z timingiem, grzechotanie i zatrzymanie śmigła, czego skutkiem w 95% jest lądowanie awaryjne. To samo dzieje się na oryginalnym ESC ale także na innych. W temacie silników jestem raczej zielony, może więc doświadczone grono forumowiczów mogło by podsunąć pomysł. Rozważam też opcję odpłatnej naprawy tych silników jeśli ktoś się tym zajmuje.
 2. Witam Informuję, iż system jest dostępny jednak liczba pozostałych kompletów jest aktualnie mocno ograniczona. Jeśli będzie zainteresowanie systemem oczywiście powstaną nowe komplety jednak przypuszczam, że w odstępie czasu nie mniejszym niż 2-3 tyg. Zapraszam do kontaktu i zamawiania przez stronę http://www.littlecircuit.com/order. Pozdrawiam
 3. Jeśli masz na myśli to, że zareklamowanie przez Adama było by w tym miejscu bardziej wiarygodne to pewnie masz racje Może Adam dopisze 2 słowa od siebie Odnośnie regulaminu to chcę tylko zauważyć, że system ma służyć do doskonalenia umiejętności a nie ma być wykorzystywany podczas zawodów... chyba, że nikt nie zauważy więc zaznaczam, że za oszustwa nie odpowiadam Od tamtego czasu sprzęt był udoskonalany i testowany. Teraz jest na tyle dopracowany by się za niego nie wstydzić.
 4. Witajcie, Chciałbym zainteresować Was pewnym wynalazkiem. Pisząc w dużym skrócie, jest to urządzenie telemetryczne (w właściwie dwa), które umożliwia naukę i doskonalenie umiejętności precyzyjnego pilotażu F3A. System działa na zasadzie przekazywania drogą radiową pozycji samolotu, na podstawie której odbiornik generuje odpowiednie dźwięki. Dzięki temu pilot wie w jakim się miejscu strefy lotu się znajduje i może odpowiednio korygować lot. Oczywiście wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Warto dodać, iż system był testowany przez znanego zapewne Adama D. który wywalczył tytuł mistrza Polski F3A 2015 (kto wie - może udało mu się to właśnie dzięki temu wynalazkowi ) System ma także kilka innych funkcji lecz nie chciałbym się wdawać w szczegóły ponieważ wszystko jest opisane na stronie projektu: http://www.littlecircuit.com Hope you like it Pozdrawiam
 5. artyum

  Wariometr

  Witajcie, Próbuję zrobić wariometr oparty na barometrze. Jest to część większego projektu, o którym na razie nie ma co wspominać lecz samo wario jest w zasadzie działające i wymagało by testów. Nie latam szybowcem stąd zwracam się więc z prośbą i pytaniem czy koledzy mieliby do udostępnienia log z lotu szybowcem z jakiegoś trackera gps - lecz chodzi mi głównie o dane wysokości - więc mam na myśli log z dokładnymi danymi wysokości - np z jakiegoś urządzenia z barometrem - czyli czymś podobnym to tego co sam zrobiłem Log pomógłby w odpowiednim wyskalowaniu mojego wario. Jeśli z powyższym byłby problem to mam inną propozycję spotkania na jednym z lotnisk koło Wawy (w Markach lub Koczargach), gdzie moglibyśmy przetestować moje urządzenie w praktyce. Proszę o kontakt na priv. Dodam, że moje urządzenie jest zasilane z osobnej baterii min np. 2S 500mAh, więc szybowiec musi być na tyle "duży" by tego typu dodatkowe obciążenie nie było problemem.
 6. Zakładam konto na tym forum by dzielić się doświadczeniami, czasem może coś zaprezentować a oczekuję dobrych rad
 7. Witajcie, Jestem Arek. Latam w okolicach Warszawy. Przygoda zaczęła się ok 5 lat temu kiedy to kupiłem pierwszy model MPX EasyCub. Po kilku pierwszych lotach zakończonych katastrofalnie, model odleżał w szafie 2 lata zanim ponownie ujrzał światło dzienne. Potem sprawy potoczyły się nadzwyczaj szybko.. po wizycie na jednym z lotnisk, jeden z modelarzy ustawił mój model, po czym natychmiast odkryłem, że jednak da radę tym latać. Wkrótce EasyCub stał się niewystarczający do zamiarów i tak kupiłem MPX Mentora, który lata świetnie do dziś mimo, iż był już klejony na wszystkie sposoby. Nie jestem "klasycznym" modelarzem - nie projektuje skrzydeł, śmigieł itp ale za to postanowiłem połączyć hobby jakim jest elektronika z lataniem. I tym sposobem popełniłem sobie system FPV z headtrackerem: No to już wiecie o mnie więcej niż rodzona matka Pozdrawiam i do zobaczenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.