Jump to content

TomekP

Modelarz
 • Content Count

  287
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About TomekP

 • Birthday 10/12/1988

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

495 profile views
 1. Złącza Coneca znam z zastosowań przemysłowych i ich jakość jest potwierdzona, natomiast nie mam porównania do złącz z Ali. Być może też są dobre, ale jeżeli ktoś stosuje to w modelu klasy wspomnianego GP 14 Velo, to jednak pewność połączenia jest na pierwszym miejscu. Podałem to po prostu jako alternatywę, ponieważ złącze jest znane i stosowane od długiego czasu
 2. Szeroki zakres tego typu złącz, bardzo dobrej jakości oferuje firma Conec. Do kupienia np. w TME.
 3. Ciekawe czy to urzadzenie kalkuluje już jakies straty napędu i podaje przybliżona moc na wyjściu..Byłbym wdzięczny, gdybyś napisał jakie Ci wyjdą wyniki popomiarów, bo da to realne porównanie z wynikami z kalkulatora. Sam też jestem na etapie doboru napędu do swojego modelu (ok. 550g bez silnika, regulatora i aku) i porównywałem różne możliwości właśnie przy użyciu ecalca.
 4. No tak, wiec jest rozbieżność i to niestety większa niż deklarowane 10%. Podane przez Ciebie moce są zbieżne z mocą wyjściową liczoną przez kalkulator, natomiast zakładam, że mierzyłeś pobór prądu z akumulatora i na tej podstawie podałeś moc, czyli wejściową. Zostają metody rzeczywistych pomiarów proponowane juz wcześniej przez kolegów..
 5. Czy dane przy smiglach są zmierzone, czy zaczerpnięte z internetu? Dla tego silnika i zasilania 3S na śmigle 9x6 APC Electric ecalc.ch podaje takie wyniki. Nie czytałem całego wątku, wiec nie znam danych modelu i zostawilem domyślne wartości. Z tego względu szacowane prędkości i stosunek ciągu do wagi na pewno są niewłaściwe, jednak napęd wpisałem taki jak rozważasz. Ecalc zastrzega sobie błąd do 10% wyników. To samo dla 10x5:
 6. Witam, Sprzedam nowy, kompletny silnik elektryczny NTM PROPDRIVE v2 2830 800kv. Silnik przy zasilaniu 3S i smigle 12 cali osiąga ok. 185W i 1150g ciągu statycznego, dla 4S ok. 230W i blisko 1400g ciągu. Producent dopuszcza 270W przez 15 sekund, także podane wartości są bardzo bezpieczne dla silnika i można z niego wycisnąć trochę więcej. Dane przeliczone w ecalc.ch. Fajna propozycja np. do motoszybowców, gdzie duży ciąg statyczny starcie zapewniaspokojny start z ręki. Cena 60,00 zł + koszt wysyłki (paczkomat, DPD). Istnieje możliwość wymiany na podobny silnik (średnica 28mm), o wyższym kV (ok. 1200 obr/V), który wykręci ok 1000-1100g ciągu na śmigle o średnicy 9 cali. Może komuś akurat taki zalega i pasowałby o mniejszym kV.
 7. TomekP

  Montaż zawiasów

  Wszystko jasne, dzięki za ekspresowa pomoc
 8. Witajcie, Chciałbym poprosić o podpowiedź w temacie złożenia takich zawiasów: https://modelemax.pl/pl/zawiasy-inne/8636-zawias-kavan-2811mm-maly-1-sztuka0129 Zawias jest dostarczany rozłożony i po jednej stronie, tak jak na zdjęciu, ośka jest zagięta, ale jak zabezpieczyć drugą stronę przed wysunięciem? Nie ma tam wystarczająco dużo materiału, zeby to zagiąć, czy nawet dobrze ścisnąć. Kapnąć żywicą lub CA? Nie zakładam, zeby oś miała się trzymać po włożeniu tak po prostu, bez żadnego zabezpieczenia drugiej strony.
 9. Dzięki za wiadomość. Na dniach planuję zacząć szlifowanie, uzupełnię co trzeba i spróbuję swoich sił z prasowaniem
 10. Dziękuję za podpowiedzi, będę próbował.
 11. Witajcie, pytanie pewnie jest banalne, jednak nie udało mi się trafić na odpowiedź, mianowicie czy folia (oracover, solarfilm) przyklei się na wyszpachlowaną balsę? Oczywiście nie mam na myśli dużych powierzchni, a jedynie drobne ubytki w powierzchni. Czy pod wpływem temperatury żelazka szpachla nie będzie się kruszyć i odpadać? Czy trzeba stosować jakąś specjalną szpachlówkę w takim przypadku? Oklejałem już kiedyś skrzydło folią, jednak nie wyszło super i tym razem chciałbym się lepiej przygotować do tematu. Tego wcześniejszego modelu nie szpachlowałem przed pokrywaniem żadnymi specyfikami, jedynie szlifowanie.
 12. Dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi ? Początkowo liczyłem na coś gotowego, do poskładania w kilka godzin, jednak od kiedy multiplex nie wypuszcza modeli pokroju minimaga, to wybór jest mocno ograniczony, a na podesłanych przez Was stronach jest dużo fajnych i niezbyt skomplikowanych modeli. Pogoda nie zachęca do lotów, wiec chyba się zmobilizuję i do wiosny coś z nich zbuduję w wolnych chwilach
 13. Dziękuję. Polecasz jakiegoś konkretnego ultimate, czy ogolnie ten typ modelu?
 14. Witam, Chciałbym zapytać, czy możecie polecić jakiś model samolotu o rozpiętości około 1m do rekreacyjnego polatania. Nie szukam modeli akrobacyjnych w postaci krzyżaków z EPP. Ważne jest to, że zalezy mi na trenowaniu startow i lądowań na podwoziu (do tej pory latałem elektroszybowcami). Fajnie, gdyby przyszłościowo mial możliwość założenia pływaków i prób na wodzie, jednak to nie jest niezbędne (można pozniej dorobić we własnym zakresie jakieś pływaki i mocowania). Chciałbym, żeby dało sie nim wykręcić takie podstawy jak pętla czy beczka - coś pokroju funcuba multiplexa, tylko mniejszy - bardziej parkflyer niz samolot wymagajacy lotniska. Technologia wykonania - pianka, kit balsowy czy ARF - nie ma większego znaczenia.
 15. Dziękuję za informację ? miałem na myśli samolot, jednak nie mogłem się doczytać na zdjęciach co to jest. Na pierwszy rzut oka stawiałem na Multiplexa właśnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.