Jump to content

TomekP

Modelarz
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About TomekP

 • Birthday 10/12/1988

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

422 profile views
 1. Dzięki za wiadomość. Na dniach planuję zacząć szlifowanie, uzupełnię co trzeba i spróbuję swoich sił z prasowaniem
 2. Dziękuję za podpowiedzi, będę próbował.
 3. Witajcie, pytanie pewnie jest banalne, jednak nie udało mi się trafić na odpowiedź, mianowicie czy folia (oracover, solarfilm) przyklei się na wyszpachlowaną balsę? Oczywiście nie mam na myśli dużych powierzchni, a jedynie drobne ubytki w powierzchni. Czy pod wpływem temperatury żelazka szpachla nie będzie się kruszyć i odpadać? Czy trzeba stosować jakąś specjalną szpachlówkę w takim przypadku? Oklejałem już kiedyś skrzydło folią, jednak nie wyszło super i tym razem chciałbym się lepiej przygotować do tematu. Tego wcześniejszego modelu nie szpachlowałem przed pokrywaniem żadnymi specyfikami, jedynie szlifowanie.
 4. Dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi ? Początkowo liczyłem na coś gotowego, do poskładania w kilka godzin, jednak od kiedy multiplex nie wypuszcza modeli pokroju minimaga, to wybór jest mocno ograniczony, a na podesłanych przez Was stronach jest dużo fajnych i niezbyt skomplikowanych modeli. Pogoda nie zachęca do lotów, wiec chyba się zmobilizuję i do wiosny coś z nich zbuduję w wolnych chwilach
 5. Dziękuję. Polecasz jakiegoś konkretnego ultimate, czy ogolnie ten typ modelu?
 6. Witam, Chciałbym zapytać, czy możecie polecić jakiś model samolotu o rozpiętości około 1m do rekreacyjnego polatania. Nie szukam modeli akrobacyjnych w postaci krzyżaków z EPP. Ważne jest to, że zalezy mi na trenowaniu startow i lądowań na podwoziu (do tej pory latałem elektroszybowcami). Fajnie, gdyby przyszłościowo mial możliwość założenia pływaków i prób na wodzie, jednak to nie jest niezbędne (można pozniej dorobić we własnym zakresie jakieś pływaki i mocowania). Chciałbym, żeby dało sie nim wykręcić takie podstawy jak pętla czy beczka - coś pokroju funcuba multiplexa, tylko mniejszy - bardziej parkflyer niz samolot wymagajacy lotniska. Technologia wykonania - pianka, kit balsowy czy ARF - nie ma większego znaczenia.
 7. Dziękuję za informację ? miałem na myśli samolot, jednak nie mogłem się doczytać na zdjęciach co to jest. Na pierwszy rzut oka stawiałem na Multiplexa właśnie.
 8. Spójrz na PDFy podlinkowane w tym wątku https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2416552-Taranis-Plus-DLG-Programming-for-Beginners Poradnik pokazuje programowanie modelu DLG, ale nie ma to większego znaczenia, ponieważ na podobnej zasadzie można ustawić również inne modele. Mi pomogło to zrozumieć podstawy i logikę ustawiania opentx'a. Do tego informacje zawarte tutaj na forum i trochę filmów na YouTube.
 9. Dzięki za podpowiedź, kupię coś odpowiedniego Jasne, każda taka sytuacja to nauczka, którą można wykorzystać, żeby przyszły model był lepszy i dokładniejszy od poprzedniego. Do tego pewnie każdy z nas dąży
 10. Taki był właśnie plan, żeby przy okazji naprawy w drugą połowę skrzydła również wkleić rurkę zamiast pręta. Jeżeli uda się rozwiercenie, to powiększę średnicę i wkleje rurkę w miejsce po ulamanym pręcie. Jeżeli nie, to po prostu oba płaty dostaną nowe kieszenie na bagnet, tym razem już kieszenie z obu stron. Niestety zrobiłem zgodnie z instrukcją i narobiłem sobie niepotrzebnej roboty (oczywiście można też było lepiej wylądować ?). Z drugiej strony zawsze to dodatkowe doświadczenie na przyszłość. W następnych modelach rozwiążę to lepiej od początku.
 11. Masz na myśli obecność sliderow, czy jakieś inne funkcjonalności? Pytam z ciekawości. Sam zamówiłem QX7 z HK, ale jeszcze nie uruchomiłem. Latam bardzo amatorsko, motoszybowcami również i szukałem niedrogiego następcy dla mojego Flash 5X z większymi możliwościami.
 12. To też fajne rozwiązanie, które pozwoli zachować fornir w całości. Pójdę w tą stronę jeżeli odwiercenie nie wyjdzie dobrze. Dobry moment na naprawę, po karpiu nie ma już śladu, ale pręt na pewno został ?
 13. Witek, z opisu, który podałeś widzę, że konstrukcja mojego skrzydła jest zdecydowanie inna. Na pewno nie ma tam typowej kieszeni na bagnet z dzwigarami, sklejkowymi ściankami i mosiężną kieszenią. Pręt i rurkę wklejałem bezpośrednio w klocek i później zamykałem sklejkowym żeberkiem nasadowym. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Podsuneliscie tyle rozwiązań, że na pewno któreś zadziała, a zaczynam od próby odwiercenia starego bagnetu.
 14. Witek dziękuję za odpowiedź. Tam nie ma resztek ułamanego wiertła, ale rzeczywiście na zdjęciu pewien fragment pręta wygląda inaczej. Chyba przekłamanie z fotografii. Pierwsze podejście do odwiercenia wyszło słabo, ale wiertła nie zlamalem, więc to nadal czysty węgiel. Spróbuję odwiercic podpowiedzianymi technikami stary bagnet i tak jak pisałem wyżej, jeżeli efekt nie będzie dobry to zastosuje metodę z nowymi kieszeniami w obu platach. Co do ewentualnego łączenia nowych kieszeni z dźwigarem skrzydła, patrząc na płaty, które otrzymałem w zestawie nie było tam widać żadnego dzwigara. Konstrukcja w przekroju podobna do tej ze schematu arthobby, czyli styropian, klocek pod pręt/rurkę, krawędź natarcia, fornir i tyle.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.