Jump to content

Kravcu

Modelarz
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo
 • Imię
  Tomasz
 1. Witajcie, Zmieniłem w swoim turnigy 9X oprogramowanie na ER9X. Niestety za cholerę nie mogę się połapać jak mam teraz zmiksować silniki aby chodziły prawidłowo. Lewy silnik to kanał 1 , a prawy kanał 2. Chciałbym sterować silnikami w katamaranie: ELE = 100%, AIL = 0%, oba silniki pracują na 100% mocy ELE = -100%, AIL = 0% oba silniki na 100% w przeciwną stronę AIL = -100% ELE = 0, prawy silnik działa na 100%, lewy nie działa AIL = 100%( z prawej strony) ELE = 0, lewy silnik działa na 100%, prawy nie działa. Używam Mode 2, W standardowym sofcie Turnigy 9X wystarczyło w opcji elevon mixing ustawić: AIL1 100 100 AIL2 -100 -100 ELE 1 100 ELE 2 100 Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 2. Witajcie, Szukam jak najprostszej ładowarki do żelówek Pb 6 i 12V( max 14Ah) Znajdę coś taniej niż standardowe kombajny typu IMAX B6 czy Redox Alpha?
 3. Witajcie, Jestem w trakcie budowy wędkarskiej łódki zanętowej, i chciałbym do niej dołożyć system nawigacji GPS z kompasem. Niestety doświadczenie z modelarstwem mam zerowe, ale mam nadzieję ,że z waszą pomocą uda mi się coś złożyć. Potrzebowałbym system wyświetlający aktualną pozycję łodzi na mapie wraz z kierunkiem ruchu i prędkością, wraz z waypointami, odległościami od wybranego waypointu i punktu bazowego. Gdyby waypointy mogłby miec też nazwy/opisy to byłoby super ale nie jest to konieczne.Dobrze by było aby GPS był dość dokładny, ok. 1-2m dokładności by mnie zadowalało. Póki co model byłby sterowany manualnie, jednak w przyszłości chciałbym go rozszerzyć o autopilota. Po przeczytaniu wielu tematów wydaje mi sie ,że potrzebuje modułu APM, modułu gps i modułu telemetrii. Myślałem nad: - APM 2.8 -GPS NEO-7N -3DR telemetry kit Czy to wszystkie elementy wystarczą, żeby zbudować system jaki opisałem? Czy moduł APM jest niezbędny w stadium bez autopilota? Czy jest jakieś gotowe oprogramowanie dla APM które pasowałoby do moich wymagań? Jeśli to coś zmienia to będę używał aparatury Turnigy 9X. Dziękuję za wszelką pomoc.
 4. Witam wszystkich, Z tej strony Tomasz, lat 19, z zamiłowania wędkarz i "elektronik", modelarz póki co ze mnie żaden , ale mam nadzieję że uda mi się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy na tym forum Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.