Absolutnie nie twierdzę, że Gensy są złe, po prostu to już nie ta jakość co np. 2 lata temu. Ja latam śmigłowcami i tu problemy z pakietami wychodzą dużo szybciej niż w samolotach (szczególnie jak się mocniej lata)
Przykłady z własnego podwórka. Gensy 4400 mAh 6S 45C. Niby mega pakiety za kupę szmalcu. Używane zgodnie ze sztuką spuchły po 20-30 lotach. Nadal trzymają dość dobrą moc, ale nie jest to juz to samo co na początku.
Podobnie Gensy 1450 mAh 6s 45C. Są słabsze w locie niż SLS 1450 mAh 30C a latając zimą Gensy były odczuwalnie słabsze (jak jest ciepło tego nie czuć)
Sygnały o pogorszeniu jakości niestety sie powtarzają. Ostatnie doświadczenia z pakietami SLS powodują, że jak mam coś kupić, to kupuję SLSy. Wychodzą nawet taniej niż Gensy i są przeważnie od ręki w Polsce.
A w kwestii "twardości" pakietów. Gensy (i SLSy też) są twarde, bo na bokach pakietu maja aluminiowe blaszki. Dobry pomysł, bo chroni mechanicznie pakiet przed uszkodzeniem.