Jump to content

Łukaszasw27

Modelarz
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rawicz
 • Zainteresowania
  Windsurfing, modelarstwo, motoryzacja
 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

126 profile views
 1. Problem rozwiązałem. Wypuściłem anteny na zewnątrz kadłuba i jest o wiele lepiej, teraz na godzinę latania komunikat pojawia się z 2 razy, co jest dla mnie akceptowalne. Wcześniej były momenty, że co kilka sekund wył o zerwaniu telemtrii. Dzięki za odpowiedzi.
 2. Już to zrobiłem, w jednym i drugim jest ten problem, czytałem na zagranicznych stronach, że to jest dopuszczalne raz po raz. Jak to jest u was? Jak często macie komunikat telemetry lost ?
 3. Na drugim odbiorniku nie widać tego, bo nie ma telemetrii. Żadnych sygnałów nie było w czasie lotów. Jak sprawdzić co jest przyczyną ? Zostaje mi chyba kupić drugi taki odbiornik ;(
 4. Bindowany był 2x już, wyposażenie jest całkiem inne.
 5. Panowie, potrzebna opinia doświadczonych. Kupiłem niedawno taranis qx7. Świetne radio, łatałem na odbiorniku bez telemetrii bez problemów. Kupiłem do albatrosa z modelotu odbiornik frsky grx8 i zaczęły się komunikaty telemetry lost, i zaraz telemetry recovered. W czasie tych ostrzeżeń tracę władzę nad sterami. Łatałem z tym odbiornikiem w piance i też to występowało. Zasięg jest piękny, na ziemi w teście zasięgu mogę odejść 50 metrów. Co jest nie tak ? Czy w modelu fornirowym z węglowym wstawkami muszę wyjąć anteny za zewnętrz? Wątpię że to pomoże, bo w bixlerze też się zdarzało co 15 min mniej więcej. Teraz w Albatrosie częściej co kilka min.
 6. Uczeń będzie miał hiteca. Da się to zrobić szybko bez kombinowania gotowym kablem ?
 7. Dzięki za odpowiedź, trudno trzeba będzie kupić drugiego taranisa
 8. Panowie, chcę wprowadzić w świat naszego hobby nowego kolegę, mam taranisa oraz stare radio hitec flash5 na kwarce. Czy jest możliwość ich połączenia w trybie instruktor- uczeń? Proszę napiszcie jaki konkretnie kabel kupić i jak to zrobić. Jeśli komuś zalega, chętnie kupię.
 9. Także zakupiłem ten odbiornik i zauważyłem jedną rzecz podczas testów na stołe. Zdarza się na ułamek sekundy, że gaśnie zielona dioda, jakby tracił napięcie, serwa poruszają się raz po czym działa ok. Zdarza się to raz na pół h. Co to może być?
 10. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w temacie. Kupiłem cyfrowe corony w hobbyking , na vkę dam hs81, jedno miałem więc tylko jedno dokupię. Mam pytanie jakiej grubości przedłużacz do skrzydeł? 0,13 czy 0,33 ? Skręcany ponoć daje mniej zakłóceń? Odcinacie wtyczki od serw i lutujecie?
 11. Jak wygląda u was transport modeli z uderzeniem v? Demontujecie je w modelach modelotu do transportu ? Żeby to robić trzeba by mieć system szybkiego podłączania popychaczy do dźwigni. Kupiłem albatrosa i zastanawiam się jak to rozwiązać.
 12. Które płaskie serwo do 100zł nie dostaje luzów? Są takie w ogóle?
 13. Witam potrzebuję serw do szybowca 2.5m. Zdecydowałem się na corona ds239 mg albo cs239mg. Model będzie na 60a sbec turnigy, razem 6 serw. Czy jeśli wybiorę cyfrowe, muszę mieć w modelu tylko cyfrowe? Ma ktoś doświadczenia z tymi serami ?
 14. Hm, dzięki za odpowiedź, serwa planuję hs82mg na klapy, nie wiem jakie wejdą na lotki, na motylka chyba dam jakieś mocne micro 2.5kg sg92R, żeby schodzić z wagą, co wsadzić na lotki ?
 15. Sugeruję się wagą tych, które opisywane były na forum. Wychodziły ok2300. Też mi się to wydaje dużo, ale sam silnik, pakiet 4s 2200 i regulator to już 500g. Chciałbym polatać w termice, może warto pomyśleć o mniejszym silniku i 3s? Mam do kupienia emax gt2820 06 za 80 zł, nawet w sklepie są one tańsze od turnigy, co powiecie na te emaxy?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.