Jump to content

Kalafior

Modelarz
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dobrodzień
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

68 profile views
 1. Witam ponownie w temacie. Zamówiłem u Pana Chinczyka kontroler "Holybro Kakute F4 AIO V2 Flight Controller PDB OSD+Atlatl HV V2 5.8G 40CH FPV Transmitter for RC Drone" ale przesłał mi kontroler pod regulator 4in1. Jaki ESC dobrać do tego pod quadro 250?? Chciałem AIO bo zakupiłem duży zapas ESC i już sam nie wiem czy nie sprzedać ten FC i kupić taki jak chciałem pierwotnie. Co doradzacie?
 2. Podsumowując z mojej strony postanowiłem odłożyć chwilowo zakup nowej aparatury. Muszę jednak dużo więcej poczytać o oprogramowaniu Open Tx bo nie za bardzo potrzebuję i lubię w nim grzebać i w tym zakresie wolę prostotę. Inna sprawa, że chciałbym kupić radio również solidne wykonane i chyba muszę nastawić się na większy wydatek. Niestety latam sam i nie mam możliwości podpatrzeć i podpytać o aparatury na żywo. Planuję jednak rozejrzeć się w okolicy za jakimiś zawodami i wtedy na pewno nadarzy się stosowna okazja (ale to raczej na wiosnę będzie). Zimę jeszcze oblatam na moim FlySkyu. Dziękuję za udział w dyskusji i wiele nowych dla mnie informacji. Pozdrawiam
 3. Wydaje mi się, że właśnie tak zrobiłem ale w 2 postach. Natomiast ja z tej dyskusji jednak sporo się dowiedziałem nie tylko o aparaturach.
 4. OMG. Przepraszam za "nowomowę" to działa!!! USTAWIŁEM 10 KANAŁÓW! Dzięki za podpowiedź i rdzeń tematu uważam za nieaktualny. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję Bodzioch!
 5. Dziękuję za opinię ale ona nic nie wnosi gdyż sugeruje, że aktualnie nie ma dobrej aparatury? No chyba, że to prawda? Chociaż wiem o co może chodzić czyli: dzisiejsze firmy nie idą w solidność produktu a jego serwis. Niestety :(. P.S. Nikogo nie atakuję w tym temacie i dziękuję za wszystkie osobiste spostrzeżenia.
 6. Uzupełniając na podstawie kolejnych odpowiedzi. Nie latam quadrocopterami ani modelami samolotów za 10k a raczej budżetowymi i nigdy nie byłem nawet (żeby popatrzeć nad czym ubolewam i chcę to szybko zmienić) na zawodach.W tym momencie jestem na etapie prób latania FPV quadrocopterem moim celem jest nauczyć się latać freestyle. Zupełnie nie myślę o zawodach. Moje pytanie miało na celu nadanie w którym kierunku pójść jeśli zdecyduję się na zakup nowej apartury (w zakładanym budżecie lub jeśli okaże się, że jest niewystarczający rozważeniem zwiększenia go i zakupu czegoś droższego gdyż będą ku temu znaczące przesłanki). Wiem, że jest mnóstwo osób, które mogą się w tym temacie wypowiedzieć ze swojego doświadczenia a właśnie o doświadczenie mi najbardziej chodzi.
 7. Mam dokładnie takie radio ale ja mam 6 kanałów. Czy zmieniając oprogramowanie mogę mieć 10 kanałów w tej aparaturze?
 8. Tak naprawdę rozważam zakup innej aparatury gdyż 6 kanałów już mi nie wystarcza. Ten Flysky nie zawiódł mnie nigdy i z uwagi na odbiorniki najbardziej odpowiadałoby mi zakupienie innego Flyskya jeśli doświadczeni modelarze nie odradzają z jakiś powodów tej marki. Latam kilka razy w tygodniu ale jestem zupełnym amatorem. Dziękuję za dużo odpowiedzi przeczytałem wszystko i pomogą mi na pewno one w decyzji. Pozdrawiam
 9. Witam. Posiadam 6 kanałową aparutrę Flysky do której z biegiem czasu zakupiłem ponad 10 odbiorników. Jednak śledząc różne kanały na YouTube widzę, że większość osób lata na Taranise. Jestem przed zakupem kolejnej apartury i zastanawiam się czy zmieniać na Taranisa czy rozważyć zakup nowszej aparatury FlySky. Ktoś coś mógłby podpowiedzieć. Mam około 800 zł na ten cel.
 10. Witam. Po świątecznych oczekiwaniach nadal w sklepie avifly nie ma kakute, które doradził mi Patryk :(. Nie chcę już dłużej czekać i chciałbym kupic kakute f7 HDV AIO (https://avifly.pl/pl/kontrolery-rc/kakute-f7-hdv-aio) lub KAKUTE F7 V1.5 AIO (https://avifly.pl/pl/kontrolery-rc/kakute-f7-aio-v1-5). Latam mocno amatorsko i moje pytanie brzmi które kupić? Różnica 30 zł. Wyczytałem również, że w tej drugiej wersji został zmieniony żyroskop. Ktoś coś by mógł podpowiedzieć?
 11. Tak. Wszystko mi działa fajnie i uczę się latać. Chciałem jeszcze coś do drugiego quada jakiś FC (obecnie mam Naze32) zamontować i tak szukam. Chyba jednak zdecyduje się na Kakute F4 na 4 regle. Nie ukrywam, że podglądam te Wasze maluchy (wykałaczki) i też mnie tak kusi ale chyba bym się zdecydował na gotowca. Muszę się dowiedzieć o jakiś zawodach w okolicy i bym podjechał popatrzeć jak inni latają bo na filmikach wygląda to fajnie a mi latanie coś słabo wychodzi a jak się tak napatrzę, napatrzę, napatrzę to i może coś się nauczę. Zdrowych i Spokojnych Świąt dla Wszystkich forumowiczów.
 12. Witam. Kolejne pytanie odnośnie FC czy do Mamba F405 OSD F4 (https://avifly.pl/pl/kontrolery-rc/mamba-f405) podłącze 4 oddzielne regulatory? Mam bardzo duży zapas regulatorów i stąd moje pytania.
 13. Czekam na odpowiedź ze sklepu i jeśli będzie długi termin oczekiwania na Kakute to się odezwę. Jesteś zadowolony z tego Omnibusa? Wszytko działa prawidłowo?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.