Jump to content

robertn2

Modelarz
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  podlaskie
 • Imię
  Robert
 1. Dziękuję za propozycje. Szukam czegoś w miarę prostego do wykonania, wygląd mnie w ogóle nie interesuje, tylko udźwig i (co też za tym idzie) czas lotu na danej pojemności baterii. Jeszcze nie latałem fpv, ale w okolicy Wielkanocy zamontuję sprzęt fpv do "Delty w 120 min"
 2. Dzień dobry, Na wstępie przyznam, że nie jestem pewien czy wybrałem odpowiedni dział. Chciałbym zrobić samolot pod fpv ze śmigłem pchającym, który planuję wyposażyć (oprócz elektroniki fpv) także w kamerkę sportową i kontroler lotu. Czas lotu jaki by mnie w pełni zadowalał to ok. 30 min, ale im więcej tym lepiej, więc planuję zrobić pakiet li-ion. To tyle odnośnie wymagań. Mam już zbudowane skrzydła (armin wing) o rozpiętości w sumie 155 cm i cięciwie 18 cm o profilu asymetrycznym (płaski od dołu, grubość profilu ok. 2,4-2,5 cm) i teraz szukam porad odnośnie kadłuba i belki ogonowej Mianowicie uwagę moją zwróciły FliteTest Explorer i Experimental Airlines Axon. Ten pierwszy wydaje się mniej wytrzymały, jednak mniej "toporny" niż Axon u którego śmigło jest zasłonięte w dużej mierze przez "klockowaty" kadłub. Kolejna sprawa to belka ogonowa - obydwa mają "pudełkowy", czy nie lepszy byłby wykonany po prostu z listewki drewnianej? A może podwójna belka - tzw. twin boom? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Czy moglibyście mi coś doradzić? PS: o elektronikę nie mam pytań, wszystko łatwo było znaleźć w necie
 3. Witam, Chciałabym zbudować jako drugi model (po FunBat'cie) "Deltę z depronu w 120min", ale w oryginalnym temacie nie ma zdjęć w opisie budowy. Czy może posiada ktoś zdjęcia jak to powinno wyglądać? Najbardziej interesuje mnie ułożenie listewek w środku skrzydła, a także mocowanie silnika.
 4. Dzień dobry, cześć wszystkim Od dawna obserwuję wasze forum jednak teraz dopiero dołączyłem. Jestem początkującym modelarzem, zrobiłem do tej pory dwa modele Funbata - pierwszy rozpadł się w locie, drugi natomiast już lata od dłuższego czasu bez problemów ;). Poza tym studiuję medycynę i interesuję się lotnictwem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.