Jump to content

Titk0

Modelarz
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Tarczyn
 • Zainteresowania
  Modelarstwo
 • Imię
  Antek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Titk0

  Pierwszy model ESA

  Witam po chwilowej przerwie. Małymi krokami, skończyłem model. Samolot został pomalowany, przykleiłem znaki rozpoznawcze, Hans jest gotowy. Elektronika przetestowana, powinno być ok, silnik już działa bez problemu. Gotowy model wygląda tak: Pod regulatorem jest bateria, między nimi jest trochę przerwy więc powinno być dobrze. Czy przed pierwszym lotem trzeba już ustawić skłon i wykłon silnika? Czy dopiero po locie i jako korekta lotu? Zostaje jeszcze regulacja serw i dobra pogoda bez wiatru🙂.
 2. Titk0

  Pierwszy model ESA

  Wielkie dzięki za rady, na pewno z nich skorzystam🙂. Skończyłem "prasować"szlifowane wcześniej miejsca Hans już wyrzeźbiony Teraz już można kończyć kleić, a potem malować model. Mam problem z silnikiem. Gdy skracałem śruby mocowania silnika, pomimo że silnik stał na drugim końcu biurka, czekając na przymiarkę, dostało się do niego trochę metalowych opiłków, które gromadzą się wokół magnesów. Nie wpływa to bezpośrednio na obrót silnika, ale można spróbować powyjmować tego trochę żeby nic z silnikiem się nie stało, np. można spróbować za pomocą bawełnianego patyczka? Z tego co zobaczyłem, wystarczy zdjąć zawleczkę i może by się udało?
 3. Titk0

  Pierwszy model ESA

  Budowy ciąg dalszy. Wkleiłem nos i wręgę silnika, Karabiny zrobione z rurki termokurczliwej, można je zdemontować. Zrobione mocowanie baterii i regulatora. Teraz są oddzielone bloczkiem pianki, a bateria i odbiornik mocno się trzymają dzięki pomysłowi Kuby. Był jeszcze pomysł na zamocowanie za pomocą rzepów, na razie trzyma się na tyle mocno że chyba nie będą potrzebne. Brakuje jeszcze kabinki, Hansa, przyklejenia skrzydeł, stateczników, no i oczywiście ładnego malowania. Wziąłem taką jak napisałem na początku, przy tym modelu na razie nie będę zmieniał elektroniki, taka jaka jest jest raczej wystarczająca. Wydawało mi się, że jak w załączonej instrukcji w kilku miejscach jest tak to rozwiązane to zrobię podobnie i nic o tym że trzeba jakoś inaczej. Teraz widzę że powinienem je wstawić od góry, ale w tym modelu raczej tego już nie zmienię. Musiałbym ciąć znowu skrzydło. Sam nie byłem pewien, a pierwszy post nie był sprecyzowany. Ale jak tylko zobaczyłem na czym polega ESA, to od razu pomyślałem o Foce i mnie to tak męczyło chyba przez rok, więc wybór padł akurat na nią. Teraz już mam prawie gotowy model i spróbuję polecieć tym co mam. A gdybym miał polecić komuś pierwszy model RC to co byłoby dobre na sam początek? Może wcale nie ESA? Ja wybrałem ESA ze względu na łatwość budowy, naprawy i możliwość w przyszłości "ganiania kogoś za tasiemką" Bałem się, żeby nie usmażyć regulatora, a teraz patrząc na to mogłem to zrobić lepiej i zachować dobrą konstrukcję, ale stało się. A teraz może to jakoś wzmocnić? Może to jakoś usztywnić węglem lub wkleić bloczek pianki? Już wcześniej trochę próbowałem, umiem wystartować z lotniska i się nie rozbić😄. Potrzeba mi jeszcze dużo czasu by opanować całkiem samolot, ale nie wiedziałem że to takie ważne i że od tego może zależeć żywotność modelu.
 4. Titk0

  Pierwszy model ESA

  Coś do przodu. Zastanawiam się nad każdym ruchem, żeby niczego nie zepsuć. Na teraz wygląda tak: Skrzydło, można powiedzieć gotowe, kadłub. Nie wiem czy takie mocowanie silnika wystarczy i czy regulator może leżeć na baterii? jeszcze nic nie jest wklejone więc można wszystko zmienić. Zrobiłem też chłodzenie w miejscu rur wydechowych. mam lekkie wrażenie że zbyt osłabiłem konstrukcję nosa? całość ze wszystkim na razie waży 413g bez klejenia i malowania. jak na pierwszy model RC w życiu nie jest aż tak źle.
 5. Titk0

  Pierwszy model ESA

  Dzięki za radę, wszystko już zamówione . W końcu wybrałem model FW 190 EPA.
 6. Cześć, od dawna chodzi mi po głowie pomysł na zbudowanie swojego pierwszego modelu latającego jako ESA. Jestem tuż przed zakupem samolotu i elektroniki. Chciałbym upewnić się, że wszystko będzie do siebie pasować. Może polecacie inne wyposażenie? Wybrałem model Focke-Wulfa FW-190 (może EPA?) od NPN, czy będzie dobry na start? -Aparatura FlySky FS-i6X i odbiornik FS-iA6B -ładowarka IMAX B6 Wyposażenie modelu: -silnik EMAX 2812 1534 kV -śmigło 8x4 -Li-pol SLS Quantum 1300mAh 3S1P 11,1V 30C/60C -Regulator Redox 30A BEC 5V 3A -serwa TowerPro 9g Pozdrawiam
 7. Cześć, jestem Antek, od wielu lat interesuję się modelarstwem redukcyjnym. Od pewnego czasu chciałbym spróbować swoich sił w czymś bardziej dynamicznym i zbudować swój pierwszy model samolotu RC . Nigdy wcześniej się tym nie zajmowałem i mam trochę wątpliwości i pytań. Mam nadzieję, że na tym forum znajdę na nie odpowiedź i będę miał okazję pochwalić się swoją pracą. Pozdrawiam serdecznie
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.