Jump to content

Kicior

Modelarz
 • Content Count

  336
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Kicior last won the day on March 15 2019

Kicior had the most liked content!

Community Reputation

25 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin / W-wa
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. NIEAKTUALNE Sprzedam 3 szt ... 2 szt ... 1 szt nową, obrotową podstawkę do malowania modeli plastikowych, kopyt, masek, etc Podstawki są obrotowe, więc nie trzeba chwytać malowanego modelu, żeby pomalować go z drugiej strony. Wystarczy delikatnie obrócić podstawę. Średnica: 25cm Wysokość 1,5cm Max obciążenie: 100kg Zdjęcie podstawki: A tu zdjęcie podstawki z dodatkową nakładką drewnianą (brak w komplecie) A tu z dużym kopytem maski podczas szlifowania Cena za sztukę: 25 PLN + 12 PLN (InPost, Poczta Polska), lub odbiór osobisty na terenie W-wy Zapraszam.
 2. Chciałbym OGROMNIE podziękować koledze Czajan'owi za pomoc w sprowadzeniu modelu do Polski. Zaoferował swój transport, umówił się ze sprzedającym, wracając do PL podjechał, zabrał model, spakował i dowiózł. Nie mam słów - to ogromna radość dla mnie, więc za jego pomoc bardzo, bardzo dziękuję !!! Andrzej
 3. Zbyszku- jak na pierwsze próby tłoczenia wyszło super! Jeśli problem tkwi w temperaturze, to szybko dojdziesz do celu. Czasem też problemy pojawiają się w przyleganiu materiału do kopyta. Wtedy można albo wywiercić więcej otworów w pobliżu jego brzegów, albo/ oraz można je postawić je na 0.5cm stabilnej podstawce (nieco mniejszej niż podstawa kopyta). Wtedy materiał lepiej dociska się do brzegów, ponieważ stara się zawinąć pod nie. "Zawijkę " odcina się nożykiem i kopyto wtedy się wyjmuje. Pzdr!!
 4. Hej Zbyszku, Ja mam zrobione ramki do tłoczenia. Z wyjściem na odkurzacz. Nie pamiętam w tym momencie jak są duże, ale ok 35 x 45cm. Sprawdzę w domu. Zobacz jak dużą masz kabinkę. Podjedź, pożycz, poeksperymentuj, wytłocz Chyba że już masz urządzonko... P.S. Przy tłoczeniu warto mieć pomocnika z opalarką, gdyby coś przy brzegach się nie dogrzało. Niemniej jak koledzy wspomnieli po wyjęciu z piekarnika i nałożeniu na odsys, to trwa ok 1-3 sek, więc czasu na poprawki raczej mało
 5. Jak najbardziej chciałem kupić. Używam takich w swoim modelu. W międzyczasie znalazłem inne serwo,które postanowiłem kupić i wykorzystać A Ci z linku odezwali się już po zakupie. Cała historia. P.S. Nie reklamuję sprzedawcy Po prostu pomyślałem, że to dobra oferta i może ktoś zechce skorzystać.
 6. Poszukiwałem takiego serwa: https://www.morele.net/savox-serwo-standard-sv-1270tg-56g-35kg-0-11sec-1sv2519-1750668/ i znalazłem najtaniej właśnie na tej stronie za 284 PLN. Napisałem do nich, czy zeszliby do 250 PLN. W międzyczasie kupiłem inne serwo, a dziś otrzymałem odpowiedź, że ich minimalna oferta to 255 PLN (przesłali mi indywidualny link do oferty ważny 1 dzień) Ja nie kupię kolejnego serwa, niemniej gdyby ktoś z Was poszukiwał go do swojego modelu - można skorzystać. Mogę przesłać link z indywidualną ofertą cenową którą otrzymałem, lub można do nich napisać bezpośrednio - mam nadzieję, że utrzymają tę ofertę. Pozdrawiam!
 7. Kicior

  Berlin - Warszawa

  Poszło PW. Dzięki !!!
 8. Czy któryś z kolegów nie będzie jechał (samochodem) w najbliższym czasie z Berlina do W-wy / Lublina / Poznania ? Pytam, bo chciałbym kupić model (2m), ale odbiór jest tylko osobisty Oczywiście zapłacę za przysługę. Jeśli ktoś miał taką możliwość, to proszę o kontakt.
 9. To prawda, że on z każdym rokiem przesuwa granicę tego, co wydaje się możliwe do zrobienia modelem. Czasem trudno uwierzyć w to co robi. Ale to nadal akrobacja:)
 10. Wiesław. Moim zdaniem oprócz ustawienia silnika oraz sklejania domku silnika, czas na sprawdzenie CAŁEGO modelu. Elementów konstrukcji, połączeń, popychaczy, przykręcenia śrub na Loctite, snapów, etc. Za dużo ostatnio znalazłeś usterek, żeby załatać kolejną odkrytą dziurę i w powietrze. Nie krytykuję. Po prostu powinieneś przekierwać swoją energię do latania na solidne i SPOKOJNE sprawdzenie modelu.
 11. Szablon od Rafała dotarł i pasuje idealnie ! Dziękując mu na PW już napisałem, że aż dziw, że kawałek metalu a tak potrafi człowieka ucieszyć P.S. Szablon jest od silnika MLD 35cc-70cc
 12. Pomierzony szablon od kolegi Shock'a wydaje się idealny do mojego silnika / śmigła, także jest happy end. Dziękuję wszystkim za reakcję, podpowiedzi i pomoc !
 13. Hej Rafał, Byłoby super, dziękuję ! Napiszę na PW.
 14. Dzięki Piotrze! Rano napisałem do ModeleMax czy mogą sprowadzić np. z Mejzlika. Nie mogą. Napisałem też do Nastika i niedawno otrzymałem informację, że szablon do MVVS pasuje wymiarami do DA35 (jest dostępny) Sprawdzam jeszcze u producenta, żeby być pewnym przed zakupem. Jak że mało wiem n.t. spalin, to staram się trzymać parametrów, żeby się nie zdziwić np. ściętymi śrubami czy czymś podobnym... Nieco trudno mi uwierzyć, że w PL nie ma osób posiadających ten silnik i mających wiercenie za sobą / mogących powiedzieć coś o sprawdzonych szablonach. Ale co zrobić. Sprawdzę to co mogę. Jeśli okaże się, że ten szablon do MVVs nie będzie dobry, to skorzystam z Twojej podpowiedzi i wykorzystania piastę. Ona jest oczywiście znacznie cieńsza niż szablon, ale może da radę. Dzięki !!!
 15. Niestety musi być identyczny Dzięki za info!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.