Jump to content

St.Marek

Modelarz
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About St.Marek

 • Birthday 03/08/1972

Contact Methods

 • WWW
  http://www.youtube.com/user/imperator2024

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Oświęcim
 • Zainteresowania
  AirBoaty , Obróbka filmów i oczywiście modele plastikowe :D
 • Imię
  Marek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Poszukuję planów BUSL 49 ft - kuter hydrograficzny US Coast Guard Za wskazówki lub namiary gdzie takowe plany można znaleźć lub kupić WIELKIE DZIĘKI.
 2. Witam Poszukuję planów BUSL 49 ft - kuter hydrograficzny US Coast Guard Za wskazówki lub namiary gdzie takowe plany można znaleźć lub kupić WIELKIE DZIĘKI.
 3. Witam Fantastyczna inicjatywa mimo że to nie AirBoat-y w 100% popieram tego typu inicjatywy i zawody
 4. Dzięki za polubienie naszej skromnej strony na fejsie . Jaj tylko będą jakieś znośne warunki dam znać.
 5. Bogdan ja już mam za wysoki pesel i za długo w modelarstwie siedzę aby się przejmować pewnymi sprawami. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, tylko żeby ta opinia, krytyka była czyś więcej a nie na zasadzie - a przyłożę mu do pieca bo mi się tak podoba i mam do tego prawo. Jeśli Darek mówi o atrakcyjności, to proszę aby zaprezentował nam swoje ,, atrakcyjne zabawki " w akcji które zbudowane od podstaw i filmiki. Z tego co widzę Bogusław to nie daleko mieszkasz, tak że na MOLO nie masz daleko, Sebastian jest z BIELSKA i nie ma problemu z dojazdem, jak będziemy mieli zamiar pływać dam znać.Mnie można na Facebook znałeś pod M.W. Models - tak najszybciej możemy się z gadać. A tak poza tym to świetną macie tą grupę w Kętach i to lotnisko, bo u nas wszystko się posypał. Starszym modelarzom się nie chce, młodych nie ma a ja sam nić nie zrobię ,, każdy sobie żebkę skrobie " nikt w nic nie chce się angażować bo nie ma z tego kasy- K A S Y !!!!! bo to jest w dzisiejszych czasach najważniejsze a to nas zgubi. Pozdrawiam
 6. Witam Darku Napisałeś: --Jakoś mało atrakcyjnie to wygląda, jak dla mnie, kiedy większość zwrotów kończy się zanurzeniem dziobu i średnio kontrolowanym zarzucaniem tyłu... Ale może taka uroda tych wynalazków, nie znam sie..---- No cóż mogę powiedzieć na Twój komentarz. Osobiście wyznaję zasadę - JEDNI WOLĄ RYBKI A DRUDZY WOLĄ RYPANIE- jeśli nie spróbuje nie krytykuje. A tak poważnie Sebastian który pływa- tzw. według co nie których ,, wynalazkiem " a to z angielskiego ma swoją nazwę ,, AirBoar " czyli łudź napędzana śmigłem- pływa świetnie i ma pełną kontrole nad tymi łodziami i wszystko jest OK, nawet ten zanurzający się dziób, my to nazywamy ,, zwrot na dziobie " Naprawdę tymi łodziami można nie zile poszaleć na wodzie a w zimie na śniegu - takie dwa w jednym. No ale troch temu poświęcić czasu ażeby tak śmigać jak Sebastian - niestety samo nic nie przychodzi - zdajesz chyba sobie sprawę z tego.
 7. Witam Po dłuższej nieobecności na forum przedstawiam filmik z pływania airoat-em Laminat Po przetestowaniu ,, Laminata " z powiększonymi sterami również coś nagrany.
 8. Witam Wszystkie konstrukcje AirBoat-ów należą do jednostek pływających które wyróżnią prostota . Płaskie dno , silnik ,śmigło ,stery, dobrze wyznaczony środek ciężkości, miejsce do kierowania i zapierdzielanie prawie po każdej powierzchni. Wydawałoby się że jest to idealna jednostka do wielu zadań nie tylko na wodzie - jest też idealną inspiracją dla modelarzy pływających - no ale tak nie jest -jak w pełnym wymiarze tak i w modelarskiej skali. Wydaje mi się że wiem z czego to wynika, ale wcześniej przytoczę zdarzenie które miało miejsce w ubiegłym roku a które ukazuje sprawy. W ubiegłym roku pewien młody modelarz napisał do nas w sprawie airboat-a - nie było problemu , jedna sztuko, bez, wyposażenia, pomalowany podkładem,itd.,itd.- inne szczegóły pomijam. Z racji że to było blisko zobowiązałem się za przywiozę mu ten model i udzielę poru wskazówek. Wszystko było zrozumiałe jasne oczywiste , do czasu gdy ten modelarz nie zaczął używać w realu tego aieboat-a . I się zaczęło - tymi łódkami nie da się kierować są za szybkie itd.itd. a takich historyjka mieliśmy kilka. Podsumowując temat AirBoat-ów a i poduszkowców tak samo - tymi modelami i nie tylko modelami należy nauczyć się posługiwać- i trochu poświęcić czasu w dostrojeniu ich do swoich potrzeb czy oczekiwań .
 9. Witam Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek ,,pomocy , wskazówek " przy budowie AirBoat-a służę pomocą i radą.
 10. Witamy. Końcowy efekt naszej pracy nieźle prezentuje się na śniegu
 11. Witamy. Nowy Airboat pod silnik Saito 72. Ciekawostką tej konstrukcji jest to, że silnik jest zamontowany cylindrem w dół a łoże zostało wycięte wodą z aluminium 7075.
 12. Najprostsza i najskuteczniejsza metoda zabezpieczająca wnętrze kadłuba przed wodą- też ten patent wykorzystujemy z powodzeniem od ponad czterech lat.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.