Jump to content

juras_p@op.pl

Modelarz
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  MIńsk Mazowiecki
 • Zainteresowania
  lotnictwo, modelarstwo lotnicze, akwarystyka, stolarstwo
 • Imię
  Marek

Contact Methods

 • GG
  4806254

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chodzi o aeroklub w Pińczowie? Gdzie tam zbocza? Możesz podać jakieś konkretniejsze namiary na dziury w ziem też?
 2. Witam kolegów szybowników. Panowie, gdzie po drodze Kielce Częstochowa można polatać szybowcem na zboczu. Za wszystkie namiary z góry dziękuję i pozdrawiam.
 3. Witam. Kupiłem nowy regulator ZTW 60A i chyba pierwszy raz spotkałem się z ustawieniami Timing (podawane w stopniach) oraz z przełącznikiem częstotliwości (8kHz/16kHz). Pytanie: Jak mam to ustawić i od czego te ustawienia zależą? Dziękuję i pozdrawiam. Marek.
 4. Witam. Zwracam się z serdeczną prośbą piastę silnika turnigy aerodrive sk3 4250 350kv. Chodzi o tą piastę przykręcaną do silnika na trzy śruby. Może ma ktoś na zbyciu i może ją sprzedać. A może ktoś wie gdzie można kupić tą piastę. Proszę o info. Dziękuję i pozdrawiam. Marek.
 5. Witajcie! Gdzie w polskich górach można legalnie latać na zboczu? Czy na można wyjść w Połoniny i tam wystartować w dwie - trzy osoby elektroszybowcami?
 6. Mam też dodatkowe pytanie Czy mogę model z napędem elektrycznym zanieść w góry np na Kasprowy (ale nie tylko) i tam nim latać? Wiem, że są lotniska modelarskie w górach, ale zew natury odzywa się i robi swoje.
 7. Witam. Na jaki konkurs mogę pojechać z motoszybowcem HERON z MULTIPLEXA? Pozdrawiam Marek.
 8. Witam. Czy może ktoś napisać czym różnią się winglety od sharklet?
 9. Witam. Dawno zapomniałem o tym temacie, a tu proszę... Ostatnio i ja znowu bywam na Sowiej. W niedzielę siódmego maja, modelem elektroszybowca TULIX (2m) wylatałem tam takie czasy; 25min, 30min i 30min. Odpowiednio na pakietach; 1600, 2200 i 2200mAh. Górka ma zachodnią ekspozycję i wiatr był zachodni. Do tego była też dobra termika, po odpowiednim wyniesieniu modelu na silniku, termika zaczynała robić swoje. Wynosiło do takiej wysokości, ze model był ledwie widoczny pod chmurą i trzeba było oddawać SW by nie stracić modelu z zasięgu wzroku. A gdzie są kominy termiczne, świetnie pokazują bociany i duże ptaki drapieżne. Ból lędźwi i karku od stania z zadartą głową, ale było warto. Polecam tą górkę, choć po tym jak ustawiono tam lunety i zadaszone stoliki, robi się tam tłoczno od turystów i Sowia straciła swój dziki urok. Trzeba się tam umówić w szerszym gronie. byłem tam z kolegą i obaj wylataliśmy podobne czasy. Kolega latał easy gliderem MULTIPLEX. Zapraszam też na nasz profil na FB Lotnisko MiMińsk . Pozdrawiam. Marek
 10. Witam. Mam pytanie dotyczące tego konkretnie kolegi i modeli z jego warsztatu https://www.olx.pl/oferta/model-szybowca-rc-CID767-IDgDiSx.html#c51241029e Kupował ktoś z Was modele od tego kolegi? proszę o opinie o jakości wykonania modeli, o tym jak latają i jaki jest faktyczny czas wykonania modeli. na zdjęciach wyglądają ciekawie, ale zdjęcia to nie wszystko. Z góry dziękuję i pozdrawia. Marek.
 11. Witam. Robił ktoś z Was model z tych planów? Ma ktoś z Was te plany przygotowane pod laser? Może jest chętny do przerysowania? Hawker_Hurricane_60in (1).pdf
 12. Racja,racja nie 1500cm, tylko 1500mm. Trzeba to poprawić.
 13. A ja myślałem... Chodzi mi o model airbusa, Embraer-190STD, lub boeinga jakiegoś. Konstrukcja balsa sklejka. Nie mam konkretnego pomysłu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.