Jump to content

Krzysztof7501

Modelarz
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Krzysztof7501

 • Birthday 11/29/1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Błachów
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgadza się. Dotyczy to głównie ustawień stałych, bo funkcje włączane/wyłączane jak LAND można bezpiecznie testować na dużych wysokościach i w razie złych ustawień wyłączyć.
 2. Wielkie dzięki. Przy użyciu PMX 1 lotki pracują z wysokością również po włączeniu LAND. Jeszcze muszę dokładnie dopracować wszystkie ustawienia, ale chyba najlepsze efekty są przy ustawieniu MAS 1 - SLV 6. Lotki wychylają się wprawdzie o trochę większy kąt niż wysokość i nie wiem, czy uda się to wyrównać, ale nawet jeżeli nie, to chyba nie będzie to przeszkadzać. Ostatecznie trzeba będzie to sprawdzić w locie, bo na razie próbowałem tylko na serwach niezamontowanych w modelu.
 3. Dzięki. Rzeczywiście przeoczyłem PMX. Muszę to spokojnie przetestować.
 4. Mam taką, fabryczną instrukcję i nic tam nie ma o własnych miksach. Jeżeli masz inną - podeślij proszę. Wystarczą strony tylko z tymi ustawieniami.
 5. Z tych fabrycznych, przedstawionych na obrazku. A da się coś więcej zrobić?
 6. Chcę oprócz lotek zastosować dodatkowo ster wysokości, aby wykorzystać funkcję LAND (rys. 5) jako hamulec. Wariant 1 (3 serwa) – prostszy, albo wariant 2 (4 serwa) – lepszy aerodynamicznie, ale wymagający więcej miksowania. W wariancie 2 ogólnie wszystko działa, ale nie mogę przeskoczyć jednego problemu: przy włączeniu LAND nie działa funkcja E→F (sprzężenie wysokości z lotkami – rys. 4 ). Pracuje tylko wysokość. Jeżeli razem z wysokością nie pracują lotki – w celu zachowania takiej samej skuteczności dobrze byłoby zwiększyć wychylenia wysokości, ale nie znalazłem takiej opcji, żeby były różne EPA przy włączonym i wyłączonym LAND.
 7. Trochę przejrzałem internet i zauważyłem, że pojawiają się chyba co roku gdzieś na wiosnę, albo na początku lata. Tak było w 2018, 2019 i 2020 roku. Co rok trochę się różnią wykonaniem, ale ogólnie takie same. Może w tym roku też będą. Chodzi właśnie o to, że on jest większy niż inne rzutki.
 8. O to chodziło. Wielkie dzięki. Mam kogoś w Holandii, więc sprawdzimy tam w Lidlach.
 9. Spokojnie. Widziałem datę, ale może jest jakaś szansa, że znowu się pokażą, bo z jednego z filmików dowiedziałem się, że pojawiają się w Lidlu cyklicznie co jakiś czas. Poza tym rozpiętość nie ma nic wspólnego z datą. Myślałem, ze może masz taki model i możesz pomóc. Jeżeli ktoś zna wymiary tego samolotu - chciałbym je poznać.
 10. Właśnie zainteresowałem się tym samolotem i próbuję go upolować, ale chciałbym się dowiedzieć, jaką ma rozpiętość.
 11. Pomalowałem akrylem. Farbę lekko rozcieńczyłem wodą. Po pierwszym malowaniu trochę przeświecało, więc przejechałem drugi raz. Sprawdzałem wytrzymałość na odpadku - wydaje mi się, że jest dobra. Przyrost wagi na pomalowanej powierzchni (to ciemnoczerwone) - 2 gramy. Dzięki za zaangażowanie w temat.
 12. Czy tyle warstw nie podniesie za mocno wagi modelu halowego? Poza tym chciałbym to pomalować pędzlem (jak w tytule), żebym nie musiał oklejać całego modelu.
 13. To jest model na kołach i nie trze przy lądowaniu spodem o trawę, więc może pomimo mniejszej trwałości wytrzyma jakiś czas. Możesz podać konkretny przykład jakiegoś lakieru?
 14. Chcę pomalować fragmenty gotowego modelu. Wolałbym to zrobić nie sprayem, a pędzlem, żebym nie musiał oklejać całego modelu. Jakiego lakieru użyć?
 15. Rozważam wybór pomiędzy TowerPro SG92R a Futabą S3114 (lżejsze). Chodzi o ster kierunku i wysokości. Mam kilka serw SG92R (sprzed kilku lat, jeszcze dobrej jakości) i nie wiem, czy warto dużo dopłacać z powodu różnicy około 7 gramów. Czy będzie to miało zauważalny wpływ na prędkość minimalną? Czy ktoś może coś powiedzieć o S3114?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.