Jump to content

spYchu

Modelarz
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About spYchu

 • Birthday 01/15/1996

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nekla
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, motoryzacja.
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, od tamtej pory Messerschmitt stoi w miejscu. Prędzej chyba będzie oblot Ki-84 jak tylko będzie czas.
 2. Dziękuję za radę, wcześniej liczyłem zapas stateczności z (NP-CG)/MAC*100%. Obliczyłem tak jak napisałeś i kiedy wziąłem 2 punkty w miejscu gdzie krzywa jest najbardziej pochyła wyszło mi 9,5% (dla CL około 0), a w miejscu gdzie jest najmniej pochyła (dla CL około 1,1) 4,5%. Sprawdziłem wszystkie wymiary w XFLR5 i są zgodne z modelem.
 3. Położenie SC wziąłem z XFLR5, sprawdzę jeszcze czy czegoś nie pomyliłem i zobaczę jak będzie wyglądał wykres zależności momentu pochylającego od kąta natarcia kiedy ustawię, że środek ciężkości był wyżej. Pod koniec faktycznie mocno zwolniłem ale dlatego, że chciałem go sprowadzić na ziemię, ostatniego przewrotu na skrzydło juz nie zdążyłem skontrować.
 4. Wczoraj wziąłem Messerschmitta na oblot, niestety nieudany. Model przekręca się na lewo i prawo, chociaż częściej na lewo. Obstawiam, że to przez wysoko położony środek ciężkości. Półka akumulatora jest na równi ze spodem silnika, przesunę ją w dół, wydrukuję kolejny model i zobaczymy czy to pomoże. Załączam filmik:
 5. Około kilograma to bardzo dobry wynik jak na drukowankę z dwoma silnikami, zwłaszcza że pakiet li-ion waży pewnie ciut powyżej 200gram. Wszystko na dyszy 0,4mm?
 6. Nie planuję, oryginalnie były już dość duże.
 7. Obiecane screeny Ki-84: (linie na kadłubie to nie linie podziału blach tylko krawędzie w programie)
 8. Nie, żadne Jaki, od Jaka jest juz Marek . Ki-84 też w skali 1/12, kiedy będę przy komputerze to dodam screena jak na razie wygląda.
 9. Wierzcie lub nie ale jeszcze nie miałem okazji nim polecieć. Brak czasu albo wietrzna pogoda, a na koniec samochód odmówił posłuszeństwa. Nie siedziałem bezczynnie kiedy BF stał na szafce i zacząłem rysować kolejny model.
 10. Tak jak piszesz, zastrzał drukowany osobno i przyklejany, nie ma na celu usztywnienia steru, choć pewnie troszkę pomoże. Bardziej chodziło mi o to żeby wyglądał podobnie do oryginału. Sterów na razie nie zamierzam powiększać, w moim wcześniejszym Ki-61 były jeszcze mniejsze i dawały radę, nawet musiałem zmniejszać wychylenia, bo był zbyt agresywny jak dla mnie. W każdym razie dziękuję za radę. Wydrukowałem poprawiony kadłub:
 11. Dodałem kilka detali np. zastrzały statecznika poziomego, poprawiłem linie podziału w sposób jaki opisał wyżej Przemek. W wolnym czasie zabiorę się za malowanie wcześniej wydrukowanego modelu i puszczę na drukarce zmieniony kadłub. Aktualnie model na renderze wygląda tak:
 12. Wczoraj wydrukowałem na próbę przedni segment kadłuba z liniami o głębokości 0,1mm i jest dokładnie tak jak piszesz, są ledwo widoczne. Nity mają średnicę 1mm i myślę, że wyglądają odpowiednio do modelu tej wielkości, ale w razie czego łatwo będzie to zmienić - wszystkie nity są kopią jednego nitu. Nie spodziewałem się że trzeba robić aż tak głębokie linie, jeśli miałyby byc drukowane równolegle do stołu (prostopadle do kadłuba) to kolejne warstwy przy dyszy 0,4mm nie spotkałyby sie ze sobą gdyby były przesunięte o te 0,6mm. Stosujesz w tym miejscu fazy, zaokrąglenia żeby przejść płynnie na głębokość 0,6mm?
 13. Na pewno wzmocnienia z prętów węglowych pomogą go usztywnić. W Messerschmicie mam w podobnych miejscach otwory na pręty węglowe (dźwigar główny 2szt, pomocniczy 1szt), jednak nie wpadłem na to żeby umieścić je też na natarciu. W weekend przetestowałem zespół napędowy - Silnik 2217 1100kV, pakiet 4S 1350mAh na 2 śmigłach: 8x4 oraz 8x6. Pobór prądu na pierwszym to 15,7A, na drugim 24A, a moc kolejno 232W i 342W. Ze specyfikacji prąd maksymalny dla tego silnika to 18A więc zostanę przy śmigle 8x4. Zacząłem rysować linie podziału blach:
 14. Jakbyś nie napisał, że nigdy nie miałeś drukowanego modelu w ręce to bym pomyślał, że to jest któryś z kolei . Skrzydło będzie mocowane na stałe, czy przykręcane? Powodzenia w dalszej pracy nad modelem.
 15. Dziękuję bardzo, również pozdrawiam. Wygląda świetnie, bardziej szczegółowy niż mój BF-109. Myślałeś żeby dodać w skrzydle poza wzdłużnymi wzmocnieniami także poprzeczne (po skosie)? Nie będzie bez tego podatne na skręcanie?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.