Jump to content

Paczlatam

Modelarz
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Paczlatam

 • Birthday 01/20/1966

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Raptor FPV
  Funcub
  Edge 540
  Pitts S-1
  Super Cub 25e
 • Imię
  Jerzy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za porady. Czyli trzeba raczej poeksperymentować z parami ESC-motor.
 2. Dziękuję za podpowiedź. Cyferki zgaduję więc mogą nie być do końca sensowne.
 3. Witam Kolegów, Mam pytanie czy istnieje jakiś patent na uzyskanie bardzo niskich obrotów w silnikach BL. Chodzi mi o uzyskanie efektu makietowego uruchomienia silnika (z towarzyszeniem odpowiedniego dźwięku z systemu audio, który posiadam). Myślę, ze obroty powinny być rzędu 120-240 na min. Przychodzi mi do głowy jakieś kluczowanie sygnału PPM w kanale THRO tak aby silnik był sterowany nieciągłymi/nieciągle paczkami impulsów - takie jakby szybke dodawanie i odejmowanie "gazu". Oczywiście do zastosowania tylko w zakresie najniższych wychyleń THRO. Normalnie silnik BL zaczyna pracę na dużo większych obrotach, co nie pozwala na dobry efekt makietowy pracy śmigła. Mają Koledzy jakieś pomysły?
 4. Witam. Zauważyłem, że nie mogę odpowiedzieć na ogłoszenia w dziale giełda chociaż wciąż mogę zakładać tam tematy. Czy popełniłem jakieś przestępstwo i to jest za karę ? Pozdrawiam adminów i forumowiczów, Jerzy.
 5. Nie wiem czy ta informacja będzie przydatna ale po przeszukaniu mojej biblioteki znalazłem, że samoloty tej eskadry miały na dolnych powierzchniach skrzydeł literę S [6 Pułk Lotniczy, w tym eskadry 161 i 162] i numer dwucyfrowy. Numeru konkretnego egzemplarza niestety nie odnalazłem. Kolor czarny lub biały - nie było reguły. Mam nadzieję, że i taka informacja się przyda . EDIT Pogrzebałem i znalazłem info, że 9-tka miała numer wywoławczy 74 S [Monografie lotnicze - P11 - cz. 2]. Najpewniej 10-tka miała 75 S bo widać po innych eskadrach, że szło to po kolei.
 6. Znalazłem wreszcie chwilkę i zakończyłem pracę nad moim modelem. Nazwałem go, a właściwie ją: Black Rose. Napis wykonany z białej folii Oracover. Nie wiem jak się sprawdzi.... I jeszcze taki smaczek - różyczka narysowana markerem permanentnym na kawałku folii i przyprasowana. Czekam na sezon. Pozdrowienia.
 7. W zestawie jest kontroler, diody, zworki, kabelki to Rx, kabelek do oświetlenia [trzeba sobie pociąć i zarobić końcówki], komplet złączek. Nie ma podstawek do zamontowania diod. To trzeba sobie zrobić samemu. Wszystko jest opisane tu http://airlight.com.pl/Cart/?1,pl_modul-oswietleniowy-30-air
 8. Dzięki za dobre słowo ! Jeśli wierzyć mojej chińskiej wadze [sprawdzałem na 1 kilo cukru i wskazywała poprawnie ] to model gotowy do oblotu z silnikiem EMAX 2812/08 i pakietem 2200 20C 3S waży 1,21 kg. Myślę, że poszło ok. 1 metra kwadratowego folii oracover standard czyli ok 70-80 gramów - tak twierdzi producent. Zamieszczam też filmik poglądowy - trochę na nim przynudzam... ale widać jak światełka błyskają! http://youtu.be/btxyQnfru7Q
 9. Te rurki to tylko podstawki, w których są wklejone złączki - nóżki diod są w te złączki wciśnięte a diody lekko przyklejone do "rurek". Dioda w całości wystaje na zewnątrz. Na niektórych fotkach z montażu nie ma jeszcze diod i stąd takie wrażenie. Pomysł stąd, że grubość krawędzi spływu jest dużo mniejsza niż średnica diody więc coś trzeba było wymyślić.... Zamieszczę krótki filmik jak działa oświetlenie. Oblot to raczej za kilka tygodni....
 10. Zamarzyłem o Funcubie w moich ulubionych kolorach. A żeby było świątecznie wpakowałem mu oświetlenie Airlight 3.0. Oracover dość wdzięcznie klei się do elaporu w 100 stopniach - pytanie jak długo się utrzyma . Zmatowiłem powierzchnię elaporu przed pokryciem za pomocą papieru 400. Dałem zawiasy. Zapakowałem Rx i moduł oświetlenia w tylną część kadłuba - obym tego nie żałował Chcę jeszcze zrobić napisy i czekam na wiosnę. Zamieszczam kilka fotek.
 11. Dzięki. Brzmi bardzo interesująco. Uchylisz rąbka tajemnicy co to za nowości? Jakieś linki albo fotki?
 12. Jestem zainteresowany zakupem tego modelu dla siebie, jeśli nie ma innej decyzji w sprawie kto i co... Latam Pionierem i Raptorem 2m. Chętnie także wykonam dokumentację foto i podzielę się uwagami z oblotów. Mogę w przyszłości oblatywać podobne platformy FPV po ich wcześniejszym zakupie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.