Skocz do zawartości

Jak to jest z tymi farbami do aerografu


adamisku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie aerograf do pomalowania mojego pierwszego (budujacego się jeszcze) modelu RWD-5. Latam sobie już jakiś czas EASY STAR'em. Kupiłem dość dobry zestaw kompresor MECADECO i AEROGRAF w komplecie. Znalazlem fajne okazje w necie i wygrałem licytację farb akrylowych GAME COLOR VALLEJO. Chciałem Was moi mili zapytać co mam zrobić aby "przystosować" je do malowania aerografem. Poczytałem conieco na necie i wiem, że trzeba dodać nieco opóźniacza i wody ALE NIE WIEM ILE??? Gdyby ktoś mógł napisać czy robił już takie cuda i wie jak te farbki potraktować to będe wdzieczny. Wiem ze Vallejo ma dedykowana wersje AIR do malowania aerografem no ale kupilem juz takie:) - a no i bym zapomnial o njawazniejszym. Na czym trenowac malowanie aerografem (atrament, tanie farby akrylowe)??? Moze ktos juz jest w tym wprawiony i kilka celnych wskazowek by mi udzieli. Dzieki z gory za odpowiedz - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby game są typowymi farbami pod pędzel, pigment mają grubszy od serii model i panzer.

 

Myśle że najcieniej bedą kryły farby air bo mają najdrobniejszy pigment.

 

IMO po dobrym rozmieszaniu [czyli dobre 2 minuty machania, najlepiej jeszcze przed zdjąć dozownik i zamieszać czymś, najlepiej prętem metalowym] farb Game musisz dolać co najmniej 50% wody jeżeli malujsze aerografem gdyż do malowania pędzlem i tak dodaje wode bo farby są naprawde gęste.

 

Zasada jest taka że farba musi ci po zbiorniku ściekać możliwie szybko [rzadka farba] ale nie może powstawać transparent [należy zachować jednolitość koloru z rozcieńczalnikiem]

 

Warto użyć wody destylowanej. Jezeli bezie ciepła [ok 25st] to farba bedzie szybciej wysychać i dawać lekko chropowatą powierzchnie co jest przydatne na pierwszej warstwie podkładowej.

 

Z farb polecam akryle artystyczne - do dostania w 200-250ml opakowaniach chociaż Farby serii game są naprawde dobre [posiadam sporą palete i cały czas używam]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.