Jump to content

EMax CF2822 i Pakiety Zasadnicze Pytanie! :)


Damian G.

Recommended Posts

Witam :)

 

Kupiłem właśnie silnik EMax CF2822 i mam do niego regiel SuperSimple 18A Z tym, że mam pakiety 1000 mah 25C 2s ... + model ważący dokładnie 350g, mam takie pytanie czy ten silnik da jakąś moc, ciąg na tych 2 celach abym był w stanie zrobić spokojnie zawis z nadatkiem mocy na śmigle 10x4,7 ? ... Czy koniecznie będę potrzebował do tego 3s pakiet ? :)

 

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ale wszędzie pisze, że zalecany do niego jest 3s pakiet 11.1 V... a Ja mam 1000 mah 2s To czyli on da radę to zrobić naprawdę? ;O Tak piszę bo chcę być pewny :) a zauważyłem że wszyscy latają mając ten silnik właśnie na 3 celach i teraz jestem w kropce, myślę czy nie bd. musiał zakupić 3s pakiecik jeśli by nie dał rady ;P ... To wtedy jak bd. miał te 2 cele 1000 to zakładam że krótko sobie polatam ? czy tak ? ile minut tak około ? ;> :)

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Według programu Drive Calculator na tym silniku przy zasilaniu napięciem 7V ze śmigłem APC 9x4,5 uzyskasz ciąg 469g przy prędkości zaśmigłowej 37km/h, pobór prądu 8,8A MOC 61,3W.

Tak że przy tej wadze modelu uda ci się zrobić zawis (przy naładowanym pakiecie), bo przy napięciu 6V masz ciąg statyczny 373g.

Czas lotu zawsze zależy od tego jak latasz, będzie to od 6 do 10 minut

Link to comment
Share on other sites

W nawiązaniu do kilku innych wątków i ZAWISU - nie będzie to przypadkiem CESNA? Bo kilku młodych wciąż się dopytuje czy trenerkiem można zrobić ZAWIS :crazy: :?:

 

bo to prawda, trenerkiem da się zrobic zawis, ale na to potrzeba bardzo duzych umiejetnosci i dobrego środka cięzkości modelu. widzialem juz zawis 2m piperem j3 i 1,5m trenerkiem typu excell 2000 . na jutubie jest tez pare filmików o tym

Link to comment
Share on other sites

Panowie a czy zawis to jest najfajniejsza i ta jedyna wymarzona figura a model który nie robi zawisu nadaje się do śmietnika albo banicje [nie warto go pokazywać na forum ??] ?

 

Do tego pytania te zadają ludzie którzy nie potrafią się "zamknąć" w lataniu na powierzchni 15x15m. Daleko jeszcze do zawisu od takiej podstawowej sprawy jak panowanie nad modelem.

 

Ja też zaraz zdejme drzwi z szafy, dorobie stery, włożę silnik i tez bede robił zawis - tylko po co ?

 

Zachęcam do ćwiczeń nad panowaniem nad modelem, zawis przyjdzie sam :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ten silnik (Emax Cf 2822)jest idealny do tego modelu, regulator tez ok. Szkoda ze nie uzyles opcji "szukaj", powiedziala by ci to samo.

Aha i nie kupuj od tego goscia, dolozyl do zestawu niewlasciwe smiglo, i wpisal jakies dziwnosci w pozycji opisu silnika, dotyczacej smigla. Niezbyt dobrze to o ni8m swiadczy.

Zalecane smiglo to 10x4,7 SF, lub 9x6 SF. Ja raczej do RWD by Skazoo uzywalem tego mn8iejszego, bo z tym wiekszym ciag byl za duzy i platowiec mial tendencje do zadzierania zaraz po starcie.

 

 

baxter

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.