Skocz do zawartości

Połączenie konektorów + i - w Lipolu - pomocy!


krzylas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w pakiecie WoW-RC 1300 połączyły mi się konektory + i - ( potem napiszę jak - nie z mojej przyczyny , raczej ... )

 

Pakiet nie spuchł , ale jak wiem Lipole palą się po kilku minutach...

 

Co teraz zrobić z pakietem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Konrad.

Pakiet możesz oczywiście normalnie użytkować (zdrowia mu to nie dodało, ale prawdopodobnie żyje), ale tylko na własną odpowiedzialność. Choć szansa jest mała, to trzeba się liczyć, że taki pakiet zapalając się narobi poważnych szkód.

W każdym razie żadne czary powodujące że pakiet odzyska kondycję nie istnieją.

Jedynie, jeśli pakiet wyładował się do zera, będziesz musiał go wstępnie podładować nazwijmy to ręcznie, bo ładowarka go nie rozpozna i nie ruszy proces ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To musiało być bardzo krótkie zwarcie skoro pakiet nie spuchł, nie zapalił się czy tam nie wybuchł. Ja kiedyś zrobiłembardzo krótkie zwarcie przy odcinaniu t-deansa, i nawet nie zauważyłem że delikatnie spuchnął (zoreitnowałem się po tym, że zrobił się delikatnie miękki). Jeśli boisz się go użytkować, to się go pozbądź (oddaj komuś, tylko powiadom o zajściu).

 

A co do pomysłu wyrzucenia go na śmietnik - to jest to beznadziejna idea. Akumulator moze zapalić się w smietniku robiąc nielada zamieszanie. Głupia zapalona zapałka wrzucona do śmietnika może wywołać pożar. Pakiet taki - zaraz zostanę zrugany z góry na dół za mój stosunek do środowiska - najlepiej zakopać gdzieś w ziemi, gdzie nikt nie zagląda, na tyle głęboko, aby nikomu nie stała się krzywda. No chyba że znacie lepsze sposoby utylizacji elektrośmieci. Bo watpie żeby przyjęli w komisie zużyty lipol zagrażający wybuchem. A pojemnik na zużyte baterie w supermarkecie jest raczej kiepskim pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dzis rano ni z gruch ni z pietruchy wybuchl nowitenki pakiet li-po :((Naszczescie mialem posprzatana modelarnie to zniszczenia nie dosiegly zadnego modelu... Nowiutki Pakiet 3s 2200mAh ;/ Wtyki na 100% sie nie zwarly poniewaz zawsze przyciskam czyms kabelki do stolu i te kabelki tak przycisniete dalej tam leza :( Pkaiet mial narazie 3 ladowania,na balancerze,na 100% nie przeladowany mial ok 80% bateri bo wczoraj testowalem na nim silniczek...Albo zainwestuje,albo sam sobie zrobie jakas torebke/pojemnik an li-po ;/Dobrze ze niemialem nic latwopalnego w okolicy bo place sie szczatki na 2-2,5 m sie rozprysly ;/ Jeszcze mi ulubina bluze zniszczyl :? A wczoraj jeszcze lezal na tej samej polce co 5 litrow paliwa :crazy: Jakbby wtedy wybuchl... :? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet taki - zaraz zostanę zrugany z góry na dół za mój stosunek do środowiska - najlepiej zakopać gdzieś w ziemi, gdzie nikt nie zagląda, na tyle głęboko, aby nikomu nie stała się krzywda. No chyba że znacie lepsze sposoby utylizacji elektrośmieci.

 

... no nie...

a może najlepiej go po prostu wrzucić do pojemnika który do tego służy (na zużyte baterie)? To taki czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwierałem kombinerkami i robił się ciepły ale nie wybuchnął. Pakiet 3s 1500mah 15C katowłm z 10min po czym mi sie znudziło i wyrzuciłem go do pojemnika na baterie.

 

Prawda jest taka że używając oryginalnych końcówek i zabezpieczonych termokurczem nie ma szansy zwarcia wtyki T, prędzej spali się i zewrze wtyk balansera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji :) .

 

Pakiet ma podłączenie do regulatora przez złączki 3,5 mm ( Zamiast T-Deans - bo nie miałem wtyku ).

Oczywiście wszystko zaizolowane termokurczką i warstwą izolacji. Tak pakiet działał przez 6 mies.

 

Z tydzień temu zauważyłem, że w wtyku żeńskim od pakietu jest mały ubytek izolacji. Myślę sobie - trzeba naprawić.

Jednak zapomniałem.... :oops:

 

Dzisiaj wchodzę do pokoju, szukam czegoś na szafce ( na której leżał zwinięty kabel od pakietu ) ,

aż tu nagle widzę jak iskry idą z konektorów i słyszę bzzzzzz....

 

Konektor męski od pakietu dotknął tego niewielkiego ( ok 1- 2 mm średnicy ) ubytku w izolacji wykonując zwarcie. :evil: :evil:

Taki długi przewód, tyle użytkowania i akurat konektor dotknął naprawdę malutkiego, prawie niewidocznego ubytku w izolacji. No to ja myślę - to pakiet i szybko rozłączam dwa kable , wkładam pakiet do plastikowego pojemnika i w doniczkę i na dwór na chwilę... Po 20 min sprawdzam czy nie spóchł i piszę posta...

 

Obecnie, po kilku godz. od rana pakiet nie spóchł, ale boję się go używać.....

Oddam go komuś ( oczywiście jako uszkodzony ) lub wyrzucę do pojemnika w sklepie ( najpierw się zapytam ) .

-------------------------

 

Ten pakiet, jak i reszta, zwykle leży w aluminiowej walizce wypełnionej pianką , ale akurat wczoraj go wyjąłem bo czyścłem walizkę....

 

Wnoski - pamiętać , zabezpieczać, sprawdzać . Zacznę używać T- Deans. Mam już nauczkę :oops:

 

:idea:

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź. :)

 

 

 

 

:arrow: Ma jednak jeszcze pytania: :oops:

:arrow: Mam zamiar kupić pakiet 3S [ do ToTo 7 ( przewidywana masa 500 - 600 G - model bez oklejania ) , silnik Emax 2822 ] . Znam zasadę :kto kupuje tanio .......

Chciałbym Kokamy czy Flight Powery ale ich cena - ja nie mam dużo kasy.

:arrow: :arrow:

Który wybrać? Stawiam Plusy 8)

- Fully Max

3S 1300 mAh eXtreme Power - 25 C - 89zł - chyba najbardziej.....

3S 1800 mAh eXtreme Power - 25 C - 112zł - chyba za duży

3S 2200 mAh eXtreme Power - 25 C - 129 zł - chyba jeszcze bardziej za duży....

Kokam

3S 1250 mAh 15C -129 zł ....

 

Jakie macie opinie o FullyMax? Może macie taki pakiet jak wymieniłem? Proszę, napiszcie jak się sprawuje.

 

BTW: Mam ładowarkę E-Sky z balancerem. W pakiecie WOW-RC wtyków do balancera nie przestawiałem. Czy w FullyMaxach czy Kokamach muszę to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pakiet zwarl sie i zaiskrzyl, czy zwarl sie, koncowki si8e zespawaly i nastapilo stopirnir sie, badz deformacja izolacji na przewodach?

Bo jezeli po prostu sobie troche poiskrzyl, to nie widze problemu z nim, zaladowac i latac, nie jest bardziej niebezpieczny od kazdego innego LiPola.

Przeciez kolega pisal ze jemy eksplodowal nowy. Wiec czy ten ktory kupisz bedzie bezpieczniejszy od tego ktory masz?

Tym bardziej ze ten juz "przeszedl probe ognia"

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyły się przewody tylko na chwilkę ( poniżej 1 sek. ) , od razu je rozłączyłem. Ni się nie stopiło, nic nie spuchło nic nie przywarło...

 

Napięcie mierzę co dzień i wynosi tyle samo jak przed awarią, pojemność też. (podobna - różni się o jedną setną volta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak baxter uważam, że nie należy przesadzać i normalnie użytkować ten pakiet. Mam różne pakiety li-pol, które wiele przeszły (krótkie zwarcia, rozładowanie do 0,3V na celę) i nawet nie odczuwam pogoszenia się ich parametrów. Miałem także takie, które spuchły po 5 cyklach normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy problem

Podłączyłem pakiet do ładowarki E-Sky. Zasygnalizowała Błąd.

Rozebrałem obudowę pakietu. Okazało się, że oderwały się dwa kabelki

- czarny i zielony od balancera. ( Oderwały się od mocowania do pakietu )

Nie mam dostępu do aparatu więc nabazgrałem w Paint'cie.

 

Obrazek:

 

190e3de36773e144.jpg

 

Jak je przylutować?

Czarny tam gdzie jest przewód do wtyczki T-Deans i zielony do środkowego miejsca ?

 

Bardzo proszę o pomoc. Będą plusy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je przylutować?

Czarny tam gdzie jest przewód do wtyczki T-Deans i zielony do środkowego miejsca ?

 

Bardzo proszę o pomoc. Będą plusy ...

To daj sobie plusa bo dobrze kombinujesz ;D .

Odpowiedziałeś już sobie na swoje pytanie :wink: :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.