Skocz do zawartości

waga skrzydła z balsy ?


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem dorobic skrzydło do zalegającego na szafie kadłuba po akrobacie-nielocie. Zapatrzyłem się na model Pulse z E-Flite i ma to byc cos podobnego w koncepcji i rozmiarach. Kadłub jest z depronu z wstawkami z balsy i cienkiej sklejki, ale skrzydło tak dla nauki postanowiłem zrobic klasycznie z balsy z łącznikiem z rurek węglowych. Obrys prostokątny, lekki wznios z cięciwą 21 cm i rozpiętościa 104 cm. Profilem skrzydla jest NACA 2412. Żeberka sa z balsy 1,5 i 2 mm, dźwigar górny i dolny z listewki sosnowej 5x4 z wypełnieniami międzydzwigarowymi z balsy 1,5. A lotki mają mieć 3 cm w profilu. Wczoraj nakleiłem balsę 1mm na obie połowki skrzydła tak aby utworzyć pełne kesony (cala przednia część skrzydeł jest teraz zamknięta). Tu niestety przyszło pewne mało fajne zdziwienie bo całość tego co jest już zrobione waży 127 g, a na pewno wzrośnie bo przecież dojdą jeszcze paski na żeberkach, pas na krawędzi spływu, same lotki no i pokrycie. Ile powinno ważyć skrzydło wykonane w takiej technologii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy tej wielkości skrzydle ciężar 1 dm kwadratowego skrzydła na gotowo, krytego papierem japońskim nie powinien przekraczać 10 - 12 g. Przy cienkim profilu powinno ważyć mniej 8 do 10 g. Tak więc Twoje skrzydło na gotowo powinno się zmieścić w cirka 200 g. Uwazaj na pokrycie, ciężka folia to ponad 40 g przy tej wielkości.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.