Skocz do zawartości

Skeeter 30"


Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu 2 tygodni powinienem skończyć szablony pod cnc Skeeter'a 75 cm x 75 cm, 430 g rtf , powierzchnia nośna 20.3 dm, skompletuję to z planami i zamieszczę linka do planów i szablonów. Zgodnie z informacją na stronie producenta można sobie robić i kleić, nie można sprzedawać zestawów i planów. No i link do RCGroups .

 

edit.

 

Ponieważ wycinanka będzie pod laser, będzie bardziej podobna do wersji sklepowej, a nie tej opisanej jako v3. Ponieważ mam do zrobienia również inne rzeczy, będę na bieżąco zamieszczał info o postępach. Do modelu będzie również dostępna instrukcja :D .

 

edit.

literówki ten...tego... :evil:

Ponad rok minął , a z darmowych formatek pod cnc nici :/ a tak fajnie się rozpoczęło . No nic trzeba będzie lenia wygonić i samemu wyciąć :D . Nikogo nie posądzam a Jeżeli użytkownik Blackriver byłby tak pomocny i zamieściłby szablony to będę zobowiązany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok minął , a z darmowych formatek pod cnc nici :/ a tak fajnie się rozpoczęło . No nic trzeba będzie lenia wygonić i samemu wyciąć :D . Nikogo nie posądzam a Jeżeli użytkownik Blackriver byłby tak pomocny i zamieściłby szablony to będę zobowiązany .

 

wystarczy przeczytać pierwszy post

 

http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=1298194&d=1178565406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dwa tygodnie temu bawiąc się kilkoma patykami wpadłem na pomysł zrobienia czegoś prostego i ekonomicznego z onych właśnie. Przypomniałem sobie ten wątek no i jestem tutaj ze swoim wyrobem. Relacja trochę spóźniona bo nie było czasu na fotografie ale do końca prac jeszcze trochę zostało.

Wybrałem sobie wersję 1 tego modelu o rozpiętości 30". Wydawała mi się prostsza ale po złożeniu wszystkiego do kupy pożałowałem. Jest mało sztywna no ale już tego nie zmienię.

 

Poniżej krótka historia budowy + efekt na dzisiaj. Zajęło mi to dwie soboty z niedzielami + wyrwanych kilka popołudni na oklejanie. Bardzo przyjemnie i szybko.

 

1.b01_th.jpg2.b02_th.jpg3.b06_th.jpg

4.b07_th.jpg5.b09_th.jpg6.b10_th.jpg

7.b11_th.jpg8.b12_th.jpg9.b13_th.jpg

 

Przy okazji przetestowałem folię ToughLon'a (to ta żółta) i jestem b. rozczarowany.

 

Napędzane toto będzie dzwonkiem TowerPro 2408-21T. Moc wg specyfikacji do 120W ale wg użytkowników "obsłuży" nawet 180W. Powinno wystarczyć do tego co model ma robić (czyli latać).

 

b04_th.jpg

 

Przymierzyłem się też do spalinki (ASP.15) , a jakże. Myślę że będzie to fajny model na lato.

 

b03_th.jpg

 

Stan na dzisiaj jest taki. Trzeba wkleić lotki , zadbać o końcową estetykę , podwozie itd ...

 

b14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem półkę z silnikiem oraz rzep trzymający akku. Musiałem wstępnie zamontować silnik, akumulator oraz wyposażenie aby wybrać położenie rzepa. Wypadł w dobrym miejscu.

Chyba dobrym pomysłem było obłożenie przodu kadłuba sklejką 0,6mm. Wydaje się solidniejszy.

 

b15_th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.