Skocz do zawartości

Skeeter 30"


Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu 2 tygodni powinienem skończyć szablony pod cnc Skeeter'a 75 cm x 75 cm, 430 g rtf , powierzchnia nośna 20.3 dm, skompletuję to z planami i zamieszczę linka do planów i szablonów. Zgodnie z informacją na stronie producenta można sobie robić i kleić, nie można sprzedawać zestawów i planów. No i link do RCGroups .

 

edit.

 

Ponieważ wycinanka będzie pod laser, będzie bardziej podobna do wersji sklepowej, a nie tej opisanej jako v3. Ponieważ mam do zrobienia również inne rzeczy, będę na bieżąco zamieszczał info o postępach. Do modelu będzie również dostępna instrukcja :D .

 

edit.

literówki ten...tego... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

430 g gotowy do lotu :D , będę robił dwa prototypy - więc waga ulegnie weryfikacji. A dwa dlatego, że chcę zweryfikować laser po cięciu i składalność zestawu (oprócz cnc będą potrzebne listewki balsowe 5x5 i 5x3 mm, długości podam jak będę miał gotowe wszystkie elementy, napęd i zasilanie podane w wersji mojej i tych z forum RCgroups). Do instrukcji będę robił zdjęcia w trakcie próbnego montażu drugiego zestawu. (po pierwszym może się jeszcze coś zmienić). Z aktualnych zmian w skrzydle: krawędź natarcia w postaci T, drugi dźwigar 3 cm od krawędzi spływu. Ster wysokości i kierunku będą bardzo podobne jak w wersji RTF znajdującej się aktualnie w sprzedaży. Formatki CNC pod laser pojawią się po montażu drugiego prototypu (mogą być błędy, chciałbym errory usunąć przed wrzuceniem do netu).

 

PS

 

Za krawędzią spływu w kadłubie dojdą wykrzyżowania 4 listewki 5x3 + szablon do boczków - kadłub X.

 

edit.

 

Mam nadzieję, że przez Święta uda mi się skończyć rysowanie i można by było już coś wyciąć. Z kolejnych zmian w stosunku do oryginału, zmieniona półka pod serwa lotek, górna i dolna listwa w kadłubie powiększona do wymiaru 5x7 mm, kadłub zrobiony tak jak ster kierunku, czyli wszystko pod laser :!: . (zasilanie, elektronika i napęd do testowego modelu już leży i czeka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Hehe mi sie sesja w końcu skonczyla :) Moge zrobić te plany, ale co z tego skoro nie mam pieniędzy, żeby zobaczyć czy to co wyszło się do czegoś nadaje :D

 

EDIT

 

Tak wogóle to wydaje mi się że statecznik i ster wysokości z balsy 3 mm będzie za słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj pomimo niesprzyjających warunków postanowiłem ulotnić ukończonego właśnie Skeeter'a 30".

 

"Home made" tartak, zrobiony wg planów z rcgroups.com.

Córka ochciła go imieniem "Złota Rybka".

Skeeter_30_Golden_Fish_1.jpg

 

Skeeter_30_Golden_Fish_2.jpg

 

Powiem tyle...istny furiat :mrgreen:

Po Extrimie ten jest jeszcze bardziej czuły i "dynamiczny". 3D kręci aż się patrzy.

Konstrukcja, to co prawda zwykły "krzyżak", ale dzięki temu, że balsowy to jednak jest dużo bardziej sztywny niż identyczne modele depronowe.

Szkoda , że dzisiaj tak mocno wiało i właściwie wylatałem zaledwie półtora pakietu

 

Podstawowe dane:

Rozpiętość: 76 cm

Długość: 78 cm

Wyposażenie: silnik Turnigy 2209/18 , regulator Dynam 18A, Rx Jeti Rex 5 Plus , 2xserwo 5g + 2xserwo 9g

Powierzchnia nośna - 20,3 dm2

Waga z baterią 1000 mAh - 360 gram

 

Uważam to za wynik przyzwoity, bo daje to zaledwie 17,7 g/dm2 obciążenia pow. nośnej.

 

Polecam go każdemu do polatania na małym obszarze. Spokojnie da nim radę wylądować do ręki. :lol:

 

I fotki z oblotu:

IMG_3830.jpg

IMG_3818-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos mnie tak korcilo zeby takiego zrobic.. qrcze... silnik taki sam jak ja mam (23A?) smiglo pewnie tez... skrzydla mam od madmana ze styro w paru odcinkach po okolo 40cm a kadłub z Praskiej (Praga) balsy XD

 

chyba sobie takiego zrobie, jak skoncze: extre 1,7m itp.

 

wiec zabieram sie do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja też takiego popełniłem :oops:

 

tutaj fotki : http://picasaweb.google.pl/MJozwiak222/Skeeter30

 

Wycinałem wszystko sam, czy dobrze jest zrobiony nie wiem okaże się w locie na razie jeszcze nie oklejony, czeka na oracovera ;)

 

Na razie złożony na sucho a druga lotka już jest, przy zdjęciach akurat się kleiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.