Jump to content

szybol z spaliniakiem

brodamb93

Recommended Posts

Nie mam ale napewno gdzieś w sieci takie są.

Uważam że wieżyczka to zły pomysł i lepije dać silnik na dziobie.

Wieżyczka to dodatkowa i dodatkowe opory powietrza. Nie widzę żadnej zalety stosowania wieżyczki bo obecnie prawie każdy od tego odchodzi.

Malinn zalezy kto co lubi :)

wiezyczke mozna zrobic miedzy platami skrzydla mocowana na bagnetach(aby podczas dobrej termiki i wietrznej pogodzie nietracic paliwa i sciagac silnik...)

a silnik na dziobie oszpeca caly model szybowca wtedy juz motoszybowca... mozna miec przeciez dwa w jednym

pozdrawiam

Najwieksze opory w takim modelu stawia śmigło. Przy tym, opory wieżyczki (szczególnie jeśli ma opływowe kształty) są pomijalne. Niewątpliwą zaletą mocowania silnika na wieżyczce jest to, że nie musimy się martwić o śmigło podczas lądowania. A śmigło z przodu czy na wieżyczce daje nam porównywalne opory. Dodatkową zaletą jest to, że wieżykę można wykonać jako demontowalną. W zależności od potrzeb, możemy latać szybowcem lub motoszybowcem i nie będzie nas straszył "pokiereszowany" nochal.

wybrałem wieżyczke ponieważ jestem takieg samego zdania jak pan Marek.

zresztą co jeśli podczas lądowania przy silniku na dziobie śmigło stanie pionowo?

rozwalisz i silnik i pół samolotu...

pozdro Marcin

Śmigło składane do spalniaka hmm, ciekawa sprawa, możesz rozwinąć malin, gdzie można dostać takie śmigła?

Trzeba pogadac z chłopakami od F1C tam właśnie stosuje sie takie śmigła.

Ale raczej ich silniki nie mają nic wspólnego z silnikami w modelach rc :P

A poza tym śmigło działa na takiej samej zasadzie jak w elektrykach.

Dla przykładu:

203_0350a.jpg

Ale raczej ich silniki nie mają nic wspólnego z silnikami w modelach rc

A co to za różnica do jakiego silnika zastosujesz takie śmigło?

nio ja myślę że jeśli by wziąć śmigło z modelu F1C i wsadzić do normalnego silnika to raczej nie był by to zbyt zgrany napęd. Silnik w F1C są bardzo wysoko obrotowe :D przez to i śmigła są małej średnicy i o małym skoku a normalny silnik spalinowy do modeli rc nie wchodzi chyba na 40 tys obrotów . . .

Edit: poprawiona ortografia :D

w motoszybowcach zawsze dawalem wierzyczke, prosta konstukcja z duralu, z lapkami zeby postawic na skrzeydle i docisnac gumami, lub gdy skrzydla mialem dosuwane do kadluba, to wierzyczka w ksztalcie litery A z blachami miedzy skrzydla a kadlub. Mozna tez dac silnik na przod i wyjac przez to np balast. Zrobic latwo odejmowalne loze, ktora zawsze mozna zastapic dziubkiem z balastem:) o smiglo nie ma sie co martwic, dac miekkiego kavana i przy ladowaniu w trawie nic sie nie stanie (a na betonie przeciez nikt nie laduje :) )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.