Jump to content

pomoc w programowaniu futaby


marcinx00

Recommended Posts

Mam proble w zaprogramowaniu takiej aparaturki http://manuals.hobbico.com/fut/6xas-hs-manual.pdf bo nie mam instrukcji po polsku jest tylko pod tym linkiem po angielsku wiec moze ktos pomoze chodzi mi o zaprogramowanie odbiornika PCM tak zeby wyłączał silnik po utracie zasiegu (wyłączeniu nadajnika) na zwykłym odbiorniku regulator elektroniczny mi sie wyłącza jak wyłacze nadajnik a na tym PCM nie podobno sie to programuje czy to prawda? moze zerknie ktoś w tą instrukcje i podpowie mi jak to zrobić, i jescze jedno czy jest jakaś mozliwość zeby po wyłaczeniu nadajnika serwa zostawały zawsze w określonej pozycji czy zawsze będą sie ustawiały jak im sie podoba?

Link to comment
Share on other sites

tak ustawiona wszystko chodzi ale jak włącze silnik przez regulator elektryczny i wyłącze nadajnik to on pracuje cały czas a na odbiornikach zwykłych jak modulacje przestawię to po chwili wyłaczenia nadajnika silnik sie zatrzymuje, gdzie szukać ustawień w tym pcm do zatrzymania silnika ?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam morze nie tak się wyraziłem ale nie wiem za wiele na temat tego PCM chcę tylko sie dowiedziec jak zrobić zeby odłaczało silnik po utracie zasięgu bo ze zwykłym odbiornikiem nic nie trzeba robic a tak jest a w pcm niewiem czy to odbiornik mam zaprogramować czy nadajnik i jak to zrobic

Link to comment
Share on other sites

Masz w nadajniku dwa tryby prasy F/S pierwszy domyślny masz już włączony.

Włącza się po ustawieniu w nadajniku PCM oczywiście gdy nadajnik pracuje odbiornikiem PCM.

Pracuje w ten sposób że pamięta ostatni prawidłowy sygnał z nadajnika w momencie utraty sygnału i w takim położeniu ustawią się serwa.

Jeżeli chcesz ustawić,zaprogramować w jakim położeniu mają ustawić się serwa po utracie sygnału to musisz w wejść w menu nadajnika w zakładkę F/S i dla każdego kanału osobno ustawić to położenie.

Np.wybierasz kanał od gazu,ustawiasz drążkiem obroty na jakich ma pracować silnik i zatwierdzasz.Potem następne kanały.

Jeżeli masz w modelu silnik elektryczny to na czas programowania zdejmij śmigło.

Dodatkowo masz Batery F/S tu się nic nie ustawia i zadziała zawsze po spadku napięcia akumulatora odbiornika poniżej 3,8V.Gdy napięcie spadnie to automatycznie obroty schodzą na minimum.

W takim przypadku trzeb jak najszybciej lądować.

Ustawianie F/S masz opisane na stronie 39.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.