Skocz do zawartości

Jaki model po elektrykach


Drako_27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać się starych wyjadaczy jaki model spalinowy najlepiej wybrać do

nauki (Trenerek), z którym będę miał najmniej problemów chce przejść z elektryków na spaline tylko co wybrac na początek ? Z góry bardzo dziękuje za wszelkie wskazówki mile widziane linki do modeli w sklepie jesli takie macie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wybrac na początek ?

ja jako pierwszy model z lotkami i na dodatek spalinowy wybrałem kombata WW2 :mrgreen: fajna adrenalinka latanie na początku takim szybkim modele :) 10-cio minutowy lot wydaje się jak by trwał wieczność :)

 

a jeśli nie czujesz się na siłach to proponuje coś w stylu Wicherka. Prosty w budowie i bardzo tani w eksploatacji (jak elektryk).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolegom za porady narazie latam motoszybowcem ASW-28 i radze sobie dobrze , podjąłem jednak decyzje z grubsza inną :) mam nadzieje że trafną zamówiłem EXTRIM 3D laser cut kit Ver.2 http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=2289 - bo raczej nic nie zamieni radości jak własnoręcznie zbudowany statek powietrzny mam nadzieje tylko że sobie poradze z budową martwię się tylko jednym :( obklejaniem folią nigdy nie miałem z tym styczności :( resztą budowy się nieprzejmuje bo od lat sklejam modele kartonowe a w nich też potrzebna jest precyzja i cierpliwość :) narazie zamówiłem tylko model i narzędzia do budowy kleje , żywice i nieszczęsną folie.

Elektronike zamówie jak wszystko wypali.

Pozdrawiam kolegów i jeszcze raz dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma nie wypalić, przecież eXtrima to nawet upośledzony umysłowo złoży.

Gorzej z lataniem :D

Zywicy to do eXtrima za dużo nie zużyjesz, raczej cała tubka rzadkiego cyjanoakrylu.

Oklejanie jest dość proste zwykłą folią, natomiast folia LITE to już spore wyzwanie choć waga znacząco mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba zrobiłem "gafe" zamówiłem klej ca ale gęsty bo innego nie było ten klej się nadaje ?

zasadniczo eXtrima składa sie jak puzzle, składasz model i zalewasz rzadkim CA ale niektórzy podczas składania smarują krawędzie gęstym Ca i dopasowują je do siebie.

Moim zdaniem pierwsza metoda jest lepsza bo sie aż tak klejem nie pobrudzisz (jak możesz to masz maila albo zadzwoń do sklepu i poproś o zmianę gęstego CA na rzadki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.