Skocz do zawartości

Muzyka - czy koledzy się wstydzą??


utopia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się pochwalić, że sam gram na perkusji, gitarze i pianinie :oops:

W tym zamieszczonym kawałku? :shock:

 

 

Jakie masz studio ? :mrgreen:

Od dawna nic muzycznego nie robię, więc zostały mi nieliczne zabawki. Monitory Yamaha MSP-5 z subem, mikser Soundcraft Compact 4, klawiatura Evolution MK-461C, preamp Marshall JMP-1 (którego chyba też opylę...) i gitarka Yamaha Pacifica. Czasami myślę, żeby znowu coś porobić, więc zacząłem od uaktualniania softu. Na dobry początek kupiłem nowy DAW: http://reaper.fm - niedrogi, często aktualizowany, o ogromnych możliwościach - polecam.

 

EDIT: zapomniałem o najważniejszym: karta M-Audio Audiophile 2496 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryykk,

hehe, spodziewałem się takiego odzewu, z waszej strony, ponieważ coraz mniej ludzi słucha muzyki pokroju, mojego stylu.

Masz 16 lat,jeśli to prawda, to powinieneś mieć minimalne wykształcenie muzyczne, przekazywane na lekcjach "muzyki". Powinieneś wiedzieć co to dominanta, tonika, harmonia.Powinieneś wiedzieć, że takie rozwiązania tonalne i harmoniczne były stosowane w muzyce między XVI-tym a XIX-tym wiekiem. Później zaczęto komponować muzykę w oparciu o bardziej wyrafinowane style. Ten "umpa,umpa" który nam zaprezentowałeś funkcjonuje jeszcze gdzieniegdzie, głównie w orkiestrach strażackich i wiejskich weselach. A tak nawiasem mówiąc, potrafisz wydobyć jakiś trójdźwięk, oprócz tych głośników, może być nawet fujarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomisław Piotr, Kilka lat temu uczęszczałem do szkoły muzycznej I Stopnia. Chodziłem tam bodajże 3lata. Grałem na pianinie, ale za słaba dla mnie to działka. Co do tego, o czym pisałeś, to albo nie przypominał sobie, żeby uczyli tego w podstawowych lekcjach, natomiast na tych lekcjach na które uczęszczałem, była, tonika, subdominanta, dominanta. Dokładnie nie pamiętam bo to było kilka lat temu, ale chyba chodzi tutaj o stopnie na gamie, I, IV oraz V.

 

Co do mojego "Umpa, Umpa".

Nie jest prosto zbudować utwór, to nie tylko głupie układanie "klocków". Trzeba mieć trochę teorii w głowie, wiedzieć co to Synteza Sub aktywna, Kompresja wielopasmowa, lub Głębia i przestrzeń w nagraniach. Do tego dochodzi jeszcze Mix oraz mastering, co też nie jest proste.

 

Ładziak: Co do tej karty M-Audio, to dobra jest? Jaką latencje uzyskałeś na niej ? Żeby nie było żadnych zgrzytów i tym podobnych ?

 

Sam mam Emu 0404 Pci, latencja najkorzystniejsza dla mnie to 40 (1760 Samplów). Poniżej przy mocniej technicznie kawałków mam jakieś pyknięcia.

 

Monitorki masz super ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak: Co do tej karty M-Audio, to dobra jest? Jaką latencje uzyskałeś na niej ? Żeby nie było żadnych zgrzytów i tym podobnych ?

Bardzo dobra, a moim zdaniem najlepsza w swojej klasie, choć do najnowszych nie należy.

Przy tym bardzo stabilna. Zainstalowałem parę lat temu i zapomniałem. Potem przełożyłem do nowszego blaszaka i znowu zapomniałem :D .

 

Pracuję na 256 samplach, co przy 44,1 kHz daje teoretycznie 5,8 ms. W praktyce jest pewnie ponad 2x tyle, ale i tak są to wielkości poza ludzką percepcją. Na 128 też jedzie, ale nie sprawdzałem na dużych projektach. Żeby była jasność, to latencja zależy również od konfiguracji (wydajności) komputera lub patrząc z drugiej strony - od wielkości projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widzę że karta daje rade. Przy takiej cenie nie ma co wybrzydzać, tak jak z Emu. Musze jeszcze kupić mixer, bo denerwuje mnie oddzielna regulacja głośności, do każdego głośnika. Kojarzysz firme Behringer? Nigdy nie miałem nic z tej firmy, stąd moja obawa przed nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pochwalić, że sam gram na perkusji, gitarze i pianinie :oops:

W tym zamieszczonym kawałku? :shock:

 

No utwór mi się podoba ale na razie nie może kiedyś ;)

 

Wraz z kolegami stworzyliśmy zespół muzyczny :)

 

Zapisani na talenty zagraliśmy i 1 miejsce :)

 

Teraz duża scena we wrześni na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz firme Behringer?

Trochę wypadłem z obiegu, więc moje wiadomości mogą nie być na czasie. Kiedyś mieli nie najlepszą opinię i większość ich produktów omijało się szerokim łukiem, choć często były to kopie sprzętów uznanych producentów. Zaletą była cena.

Miałem Euroracka MX802A, z radością sprzedałem i kupiłem Compacta 4. Idealny do homerecordingu, świetnie konfigurowalny i "czysty". Jeden i drugi już nie są produkowane :D .

Być może teraz coś się zmieniło, ale ja już chyba z przyzwyczajenia nie zainteresowałbym się Behringerem :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.