Skocz do zawartości

Laptop jako nadajnik


makaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istnieje jakieś urządzenie które możnaby wykorzystać jako nadajnik PC na częstotliwość 35Mhz ?

Chodzi mi o to, że chciałbym przeprowadzić parę prób z czujnikami podłączonymi do helikopterka Lama V3. Zamiast nadawać z Aparatury RC 35Mhz chciałbym nadawać sygnał z komputera (korzystając np. z klawiatury/joysticka itp).

Z programowaniem nie ma problemu, zależy mi jednak na urządzeniu które ma conajmniej sterowniki do systemu Windows. Może ktoś z Was czymś takim kiedyś się zajmował?

 

Pozdrawiam,

Makaroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić najtańszy nadajnik choćby ten od lamy, generować sygnał PPM i podać go na gniazdo trenera. Jak z programowaniem nie ma problemu, to więcej nie trzeba tłumaczyć.

 

Od biedy można ten sygnał nawet generować kartą dźwiękową bez dodatkowego sprzętu. Ja do tego wykorzystałem uC Atmega 8 podłączony po USB do komputera, co by mieć łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiski pinów niestety nie posiadam, bo ja wykorzystałem do tego aparaturę od innego RTF'a i podałem sygnał bezpośrednio na płytkę, moja nie miała portu trenera. Natomiast jak masz taką aparaturę to możesz łatwo sam znaleźć odpowiedni styk.

 

Z tego co piszą na rcgroups ( http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=438469 ) to:

Pin 1 - TX_OUT

Pin 2 - TX_IN << tutaj podajesz sygnał

Pin 3 - V_OUT

Pin 4 - niepodłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeżeili chodzi o karty WiFi to nie. Każdy producent RC ma swój system przesyłania danych do modelu który różni się znacznie od standardów Wi Fi , poza tym sterowanie modelami działa na zasadzie proporcjonalności a nie przełączników 0-1. Dlatego w nadajnikach rc masz drążki sprzężone z potencjometrami. Nie wyobrażam sobie proporcjonalnego sterowania modelem z klawiatury. Chyba awykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeili chodzi o karty WiFi to nie. Każdy producent RC ma swój system przesyłania danych do modelu który różni się znacznie od standardów Wi Fi , poza tym sterowanie modelami działa na zasadzie proporcjonalności a nie przełączników 0-1. Dlatego w nadajnikach rc masz drążki sprzężone z potencjometrami. Nie wyobrażam sobie proporcjonalnego sterowania modelem z klawiatury. Chyba awykonalne.

Przy malych wychyleniach raczej mozliwe, pozatym jest zawsze myszka. Skorzystac z wbudowanych kart wifi byloby ciezko o ile awykonalne. Ale podlaczyc nadajnik 2,4ghz i generowac ppm - nie ma problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeili chodzi o karty WiFi to nie. Każdy producent RC ma swój system przesyłania danych do modelu który różni się znacznie od standardów Wi Fi , poza tym sterowanie modelami działa na zasadzie proporcjonalności a nie przełączników 0-1. Dlatego w nadajnikach rc masz drążki sprzężone z potencjometrami. Nie wyobrażam sobie proporcjonalnego sterowania modelem z klawiatury. Chyba awykonalne.

Przy malych wychyleniach raczej mozliwe, pozatym jest zawsze myszka. Skorzystac z wbudowanych kart wifi byloby ciezko o ile awykonalne. Ale podlaczyc nadajnik 2,4ghz i generowac ppm - nie ma problemu ;)

 

Ciekawe jak można obsłuzyć myszką SW, SK , lotki i silnik ? Generowanie PPM jest do zrobienia ale precyzja sterowania myszą albo klawiaturą-żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeili chodzi o karty WiFi to nie. Każdy producent RC ma swój system przesyłania danych do modelu który różni się znacznie od standardów Wi Fi , poza tym sterowanie modelami działa na zasadzie proporcjonalności a nie przełączników 0-1. Dlatego w nadajnikach rc masz drążki sprzężone z potencjometrami. Nie wyobrażam sobie proporcjonalnego sterowania modelem z klawiatury. Chyba awykonalne.
oczywiście że da się, tak jak kiedyś w symulatory się grało na klawiaturze, tylko niewygodne.

sterować możesz na czymkolwiek i wtedy np. zamiast odbiornika modelarskiego, użyć modułu WiFi albo Bluetooth i samemu analizować odebrane dane i sterować serwami.

właśnie tak kilka dni temu zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się :) Myszką ruszasz modelem góra dół i przechyły, a na dwóch kółkach masz kierunek i gaz :)

 

Włącz sobie dowolny symulator i spróbuj latać myszką. Co najmniej upierdliwe. :)

ależ przecież w każdej grze się tak lata, myszka i klawiatura i jakoś się da :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.