Skocz do zawartości

Zasilanie odbiornika


ANDERS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam regulator z bec i mam 2 pytania:

 

1. Chcę zastosować zasilanie odbiornika i serw nie obciążając regulatora, kupiłem UBEC tylko chodzi o to co mam zrobić aby odbiornik już nie ciągnął zasilania z regulatora? Odłączyć +?

 

2. Drugi problem to jak podłączyć UBEC do głównego pakietu bez rozcinania kabli? Mam pakiet lipo 3s i złącze T. Może jest jakiś sprytny sposób na to? Może włożyć na trzeciego dwa kable przy ścisku wtyczki męskiej z żeńską regulatora i pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koniecznie odłączyć + (środkowy) inaczej pójdzie z dymem albo regulator albo UBEC

2. Nic nie wkładaj, tylko przylutuj. Najwygodniej chyba UBEC do regulatora, ale to zależy jak będziesz chciał w przyszłości zmieniać tą konfigurację.

 

Jeśli to duży model, zastanów się też nad oddzielnym akumulatorem do odbiornika. Pozbędziesz się zakłóceń od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie : Czy takie podłączenie jest możliwe czy nie zaszkodzi odbiornikowi i reszcie ?

album_pic.php?pic_id=1568

Chcę dać dodatkowe zasilanie ponieważ w instrukcji mojego regla pisze że mogę podłączyć max 3-4 serwomechanizmy przy zasilaniu z regulatora , a ja mam potrzebę więcej podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dać dodatkowe zasilanie ponieważ w instrukcji mojego regla pisze że mogę podłączyć max 3-4 serwomechanizmy przy zasilaniu z regulatora , a ja mam potrzebę więcej podłączyć.

przy dodatkowym zasilaniu i tak 4 podłączyłeś (narysowałeś) :shock: :?

 

po za tym jak chcesz silnikiem sterować?? masz na 3 kanale gaz i pod 3 masz podłączyć regulator.......a nawet jak by to pakiet 4,8V sie podłacza pod kanał ,,bat'' który jest ostatnim kanałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to kicha :D Chyba sobie z tym daruję i pozostanę przy BEC-u

Dzięki za odpowiedzi.

 

Najwyraźniej kompletnie nie zrozumiałeś odpowiedzi zzradek. Jaka kicha??

 

BEC ma zdecydowanie mniejszą wydajność prądową niż pakiet zasilający odbiornik z dobrych jakościowo ogniw.

 

To co narysowałeś na rysunku jest ok. Musisz jedynie jak radzi zzradek przeciąć kabel zasilający odbiornik z BEC (co jest równoznaczne z nie używaniem BEC). W rezultacie dostaniesz to co chcesz czyli możliwość podpięcia większej ilości serw.

 

gładkilot ścieżki "plus" i "minus" w odbiorniku są połączone więc zasilanie możesz podpiąć pod każde wolne miejsce w odbiorniku. Zauważ że akumulator podpinałeś pod BAT a zasilanie z BEC pod kanał 3 :) W obu przypadkach działa i nic się nie pali ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podepnę się pod temat, ponieważ mam podobny dylemat z zasilaniem odbiornika i serw. Chciałem w elektroszybowcu (6 serw) zasilić odbiornik pakietem NiMH 4,8V, ale czy mogę mieć podpięty do odbiornika ten pakiet i zasilanie z BEC regulatora, aby w sytuacji gdy odmawia współpracy BEC mieć zasilanie z pakietu a gdy pada pakiet mieć zasilanie z BEC-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dp - odpowiedź na Twoje pytanie - NIE

 

Napięcie z BEC i z pakietu różni się napięciem, wydajnością prądową i pojemnością. Oznacza to że takich zasilań nie można łączyć równolegle. Równolegle można łączyć jedynie zasilanie o identycznych parametrach czyli identyczne napięcie, wydajność prądowa i pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dp, do takiej konfiguracji stosuje się dedykowane do tego celu dystrubutory zasilania, które potrafią przełączać zasilanie odbiornika na podstawie pomiaru napięcia na pakiecie. Służą do alternatywnego zasilania odbiornika z dwóch oddzielnych źródeł.

Pytanie tylko czy w Twoim przypadku było by to opłacalne.

Sądząc po tym, że chcesz korzystać z BEC w regulatorze, to nie potrzebujesz zbyt dużego prądu. Oddzielny pakiet NiMh do odbiornika wystarczy Ci na wiele godzin latania. Można podłączyć do niego na stałe monitor napięcia ze wskaźnikiem diodowym umocowanym na zewnątrz kadłuba. To powinno pomóc jeśli masz stresa, że nie starczy prądu...

 

A dlaczego nie chcesz korzystać wyłącznie z BEC'a? Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy, to ogniwa Li-Fe i regulator zaprogramowany na NiMh, wtedy faktycznie prąd kończy się bardzo szybko (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.