Skocz do zawartości

helikopter z depronu


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, istnieją takie konstrukcje. A nawet są modele Heli, budowane z depronu od podstaw. Są to zwykle jednak konstrukcje jednostkowe i o plany trudno. Depron jest na tyle elastycznym materiałem i na tyle tanim, że zawsze możesz pokombinować coś samemu. Konstrukcja Body do Lamy jest prostsza od Cepa. Byle by było dość miejsca na aparaturę. Widziałem już np. niedokończony projekt KA-50 pod Lamę, z tym, że tam forma depronowa miała służyć jako forma pozytywowa dla cienkiego laminatu. Niestety autor projektu pozbył się Lamy i nabył inny model i projekt umarł.

Spróbuj - nic nie tracisz. Arkusz polistyrenu (podkład pod Panele podłogowe - Izooflor) w sklepie to ok. 4zł, cała paczka 10 arkuszy to ok 30zł, czyli hurtem też nie majątek. Arkusz wystarczy na dwa - trzy body do Lamy. :wink: Na tubkę UHU POR też chyba cię stać?

Ładne body na pewno wzbudzi zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to zły pomysł. Depron jest elastyczny to po pierwsze, a po drugie masz jakieś doświadczenie z heli? Zbig zbudował kiedyś takie coś ala śmigłowiec, możesz to obejrzeć na forum alexa jak znajdziesz :devil: Poczytaj http://www.epheli.pl/ tam znajdziesz coś na temat budowy śmigłowców i potwierdzeni że to bardzo trudna sztuka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to zły pomysł. Depron jest elastyczny to po pierwsze, a po drugie masz jakieś doświadczenie z heli? Zbig zbudował kiedyś takie coś ala śmigłowiec, możesz to obejrzeć na forum alexa jak znajdziesz :devil: Poczytaj http://www.epheli.pl/ tam znajdziesz coś na temat budowy śmigłowców i potwierdzeni że to bardzo trudna sztuka :D

 

Oryginalne body Lamy też jest elastyczne i przy tym cholernie kruche. Depron znosi urazy nieco lepiej. Zawsze można też go lekko wzmocnić w newralgicznych miejscach. Bez ingerowania w mechanikę helika, dorobienie innego Body to prosta sprawa. Być może model będzie potem wymagał nowego wyważenia i wytrymowania, ale właściwości lotnych dużo nie straci. Zrobi się tylko bardziej mułowaty z racji nieco większej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.