Jump to content

Oderwana blaszka w pakiecie.


EnzO_CK

Recommended Posts

Witam.

 

Chcąc przelutować styki przy moim pakiecie uszkodziłem go :(

 

Pakiet był już kiedyś rozbierany więc blaszka już była naruszona, a podczas lutowania oderwała się całkiem ( ale nie rozbierałem pakietu ). Chcąc to jeszcze jakoś naprawić zeskrobałem troszke warsztwy ochronnej i odnalazłem jeszcze kawałek blaszki lecz nie mogłem tego polutować. Próbowałem już chyba wszystkiego. Udało mi się polutować na czas ładowania kabel od banasera. Jadnak czerwonego kabla nie magę za nic w świecie polutować.

 

Zdjęcie poglądowe.

skanuj0004ogb.jpg

 

Błagam o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

To jest kalafonia. Faktycznie ale przydało by sie ją tez trochę zdjąc.

 

Ale czy to pomoże. Biały kabel da się przylutować, lecz czerwony już nie bo odchodzi razem z białym.

Link to comment
Share on other sites

Złącz biały z czerwonym, okręć drucikiem możliwie cienkim ( np. jedna żyłka z takiego kabla ), zlutuj razem i wtedy się nie będą rozchodzić i będziesz mógł przylutować.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś odpuścić tą operacje, brak dobrego połączenia więcej złego niż dobrego. Należy pogodzić się z utratą celi. Szkoda modelu w razie braku połączenia....

 

No coż... pakiety się uszkadzają dość często. Głównie kabelki od balansera, ale lutując je też mi się raz odlutował główny. Z drugiej strony sprzedawane są ogniwa do samodzielnego montażu więc jednak ludzie jakoś to lutują. Czasami trzeba też przelutować inne złącze bo albo pakiet nie ma złącza lub ma niepasujące. Jak by tak chcieć polegać tylko na fabrycznym lutowaniu to wiele rzeczy nie dałoby się zrobić. Może trzeba potrenować umiejętność lutowania nie na pakiecie a potem porządnie zlutować i dokładnie to sprawdzić zamiast wyrzucać sprawny pakiet. A z rozbiciem modelu zawsze trzeba się liczyć bo jest wiele czynników, które mogą zawieść. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to że nie ma szczególnie do czego przylutować, bo kabel od napięcia jest gruby, a powierzchnia lutowania bardzo mala. Blaszki mogóle nie ma.

 

Co powiecie na pkaiet Dualsky?

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobna sytuacje i cela pszła do kosza. Jedynie co mozesz to troszke oderwać obudowe celi w tym miejscu gdzie była blaszka i spróbować wtedy przylutować ale naprawdę bardzo ciezko bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.