Skocz do zawartości

Początki Rc


bodzirek57

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Krakowie Kupiłem dwa modele rc 1 to model dla początkujących spalinowy,EXCEL2000,2 to szybowiec o rozp.2600.Posiadam ównież aparaturę HITEC Eclipse7 QPCM,chciałbym się nauczyć latać lecz nie ma mnie kto tego nauczyć.Silnik jest dotarty spaliłem półtora litra paliwa.Zaznaczam że modelarstwem interesuję się od ponad 20 lat wykonałem parę samolotów z planów modelarskich.Proszę mi pomóc w pierwszych krokach nauki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No witamy Nowego.

Bogdanie jeżeli nie chcesz rozbić modelu już w pierwszych sekundach lotu to musisz nauczyć się trochę na symulatorze.

Widzę że jesteś z Krakowa-- zajedź sobie na Pobiednik koło stacji benzynowej. Tam ktoś Ci na pewno pomoże. Tylko weź ze sobą modele, żeby doświadczeni Koledzy sprawdzili poprawność wykonania wyposażenia.

No i życzę powodzenia w tym naszym pięknym hobby

 

A i zapraszamy do powitalni(wypada się przedstawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bogdan zacznij od symulatora tak jak radzi pawelb771 na początek wystarczy Ci darmowy FMS (flying model simulator) do zciągniecia z sieci za darmo .Zeby używać ten symulator będziesz potrzebował do swojej aparatury interfejs do kupienia w sklepie modelarskim na Dwernickiego.Na tym symulatorze nauczysz sie podstawowych odruchów prawo lewo góra dół w locie na siebie i od siebie. Oczywiscie możesz sobie kupić profesjonalny symulator ale to wydatek okolo 800 zł.śilnik po przepaleniu 1.5 litra paliwa jest dopiero wstępnie dotarty można go zamontować w modelu i docierać do reszty w locie ja też zaczynałem od modelu exel 2000 jest to typowy model trenerka dla poczatkujących bardzo stabilny w locie aczkolwiek nie wiem czy poiwinieneś wlaśnie od niego zaczynać jeśli nigdy nie latałeś modelem rc . Na Pobiedniku możesz najpewniej kogoś spotkać w łikend .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.