Skocz do zawartości

3A na seromechanizmy?


Misieek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy regulator napięcia U-BEC 3A 6V starczy na zasilenie 3 serw standard Hitec HS-322HD siła 3,7kg/cm na lotki i kierunek, 1 serwo TowerPro SG-5010 Siła 6,5 kg/6,0v na wysokość i jednego serwa 9g 1,6 kg nie wiem jakie dokładnie na obroty ? W sumie 5 serw.

 

Model to Madman Evo 1.5m fun-fly

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze sprawdzałem ale jedno serwo w momencie przesuwania drążka pobiera maxymalnie 300 mA a jak lekko utrudnię przytrzymując ręką np: lotkę to dochodzi do 450 mA

Miernik dałem na przejście z aku na regulator.

 

Nie - "lekko przytrzymując" tylko - "zablokuj" - mocno przytrzymując - przez chwilę nie spalisz serwa a będziesz miał max prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem pomiary i mi wyszło tak:

 

Tower Pro SG90 (9g ok 1,5kg/cm) - BEC ok 0,3A zablokowane a pracujące z oporami ok 0,2A - na pakiecie 5 cel Sanyo HR-3U 2700mAh zablokowane do 0,5A.

Zwykłe serwo standard - BEC do 0,6A zablokowane a pracujące z oporami ok 0,4A - na pakiecie 5 cel zablokowane do 0,8A

 

Tower Pro 5010 - BEC do 1,4A zablokowane a pracujące z oporami ok 0,6A - na pakiecie 5 cel zablokowane do 1,6A

 

Przy czym te ostatnie naprawdę jest silniejsze i szybsze ;D

 

Mierzyłem pomiędzy BEC a serwem. Pomiędzy pakietem a regulatorem jest wyższe napięcie więc prąd generalnie powinien być mniejszy - ale ja nie wiem jak dokładnie działa BEC :P wiadomo że jakąś część mocy "odparowywuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sumując Ampery ze wszystkich serw pracujących jednocześnie z oporami to nie przekroczy 3A a przecież w czasie lotu nie wszystkie serwa naraz pracują na maksymalnych siłach, wiadomo też że U-BEC 3A to praca ciągła i można chwilowo więcej wycisnąć.

Mam nadzieje że dobrze rozumuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem serwa i faktycznie pobierają dokładnie tyle co napisał Marcin133.

Pytając się w sklepie czy te 3A to jest stałe maksymalne natężenie to odpisali mi że tak a chwilowe 3,5A.

Czyli powinno starczyć.

Serdeczne dzięki za pomoc.

Zastanawiam się teraz czy nie iść na skróty i nie zastosować regulatora LM350 3A z dobrym radiatorem oraz inne elementy takie jak są przedstawione w opisie układu .Robiłem testy i machając serwami trochę się grzeje ale nie jest tak tragicznie.Czy to zdało by egzamin?

Regulator LM350 kosztuje 2.50zł a gotowy regulator ze 35 zł.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.