Skocz do zawartości

przerobienie zasilacza komputerowego (AT i ATX)


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co do takich zmian to chyba lepiej zbudować nowy zasilacz na odpowiednie napięcie.

W zasadzie to można uzyskać 17V (12 + 5 = 17 a nie 18 ;)) pomiędzy wyprowadzeniami +12V i -5V lub +5V i -12V Z tym, że wydajność prądowa będzie równa niższej z obu obwodów w danej parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym rozbierać zasilacz i pooglądać jak to tam wyglada a teraz studia.... wiec nie mam czasu

 

... To po kiego grzyba piszesz takie glupoty chcesz, aby jakiś 15 latek rozbierał zasilacz impulsowy o sporej mocy ? wiesz jaki ładunek jest na kondensatorach, i co on może zrobić.

 

Kolego następnym razem pomyśl zamin coś napiszsz OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym rozbierać zasilacz i pooglądać jak to tam wyglada a teraz studia.... wiec nie mam czasu

 

... To po kiego grzyba piszesz takie glupoty chcesz, aby jakiś 15 latek rozbierał zasilacz impulsowy o sporej mocy ? wiesz jaki ładunek jest na kondensatorach, i co on może zrobić.

 

Kolego następnym razem pomyśl zamin coś napiszsz OK?

 

wiem co moze zrobic taki naladowany kondensator nie pisalem zeby rozbieral pisalem ze mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.