Skocz do zawartości

przerobienie zasilacza komputerowego (AT i ATX)


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wystarczy obciążyć który kolwiek kabel co daje 5v + mase jaką bądź czy jak? I mam pytanko czy wentylator obciąży tą linie? Bo nie widzę sensu dawać żarówki która tylko będzie grzała i przeszkadzała a wentylator schłodzi (będzie to drugi wentylator w zasilaczu) I na to pytanie nie dostałem odpowiedzi czy kabel niebieski 12v + i czarny(masa) i to może być czy muszę mieć +12v i -12v (ale to razem dae 23v a ja che 12:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No tak po prostu nie zapamiętałem (pisze mi to na obudowie i właśnie do końca nie byłem pewny) :) Bardzo dziękuje za odpowiedzi idę przerabiać zasilacz :) I tak dla pewności żółty 12V,z czarnym (masa) i do tego mogę podłączyć spokojnie ładowarkę? i tą żarówke tylko pod kabel 5v i mase i już będzie obciążone?

 

I jeśli to ma coś do rzeczy to ładuje li pola 1,6 mah (a to chyba ma coś do rzeczy?) ale ładowarka daje 1.5 mah (słyszałem że nic się nie stanie tylko wolniej będzie ładować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli to ma coś do rzeczy to ładuje li pola 1,6 mah (a to chyba ma coś do rzeczy?) ale ładowarka daje 1.5 mah (słyszałem że nic się nie stanie tylko wolniej będzie ładować)

 

Pomyśl i napisz jeszcze raz bo nie rozumiem co napisałeś - że LiPolek ma pojemność 1,6 Ah ( 1600 mAh ) to rozumiem ale ile daje ładowarka - mAh to pojemność a nie ilość prądu które trza ustawić ... - choć domyślamy się że ładujesz prądem 1,5A ...

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli ładowarka podczas ładowania nie wskaże zbyt niskiego napięcia ładowania to nie musisz obciążać wyjścia 5V. Jak pojawi się taki alarm to trzeba.

Ale moja ładowarka chyba nie pokaże takowego komunikatu bo jest najprostsza z najprostszych (była dołączona do tego modelu http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2236,pc-cessna-480-rtf-2-4-ghz-zestaw-rc i ja takowego modelu nie kupiłem tylko pożyczyłem:) (lepszą ładowarke i zasilacz zakupie ale przy okazji zakupów na HK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.