Jump to content

Mocowanie płata a start z holu gumowego


otp2

Recommended Posts

Niedawno skończyłem swój pierwszy model Jerrego w wersji szybowcowej. Zrobiłem hol do niego 30m gumy 5mm i 100m żyłki, ale wyczytałem gdzieś na forum że do holowania płat w szybowcu musi być mocowany na sztywno u mnie jest mocowany gumą do kadłuba. I tu mam obawy czy wogóle ryzykować start takim mocowaniem płata? Dodam jeszcze że moje doświadczenie w lataniu to tylko kilkunastosekundowe loty z ręki i takie mocowanie skrzydełka wiele wybacza.

06842312d7911f97m.jpg

Link to comment
Share on other sites

mozesz spokojnie holowac model z mocowaniem płatów na gumach. Załóz troche mocniejsze gumy i w góre. Ja jak miałem kolibra to tez miałem mocowanie na gumy i nic sie nie działo przy starcie z gumy

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam opinie Kamila. Bez problemów na gumach możesz holować. Cały sezon latałem szybowcem 150cm ze skrzydłem mocowanym gumami i żadnych problemów nigdy nie miałem. A jeśli to Twój pierwszy model w ogóle to gumy będą przydatne przy ostrzejszych lądowaniach jako amortyzacja dla skrzydła.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie te lądowania nie zawsze jeszcze "łagodnie" mi wychodzą ale guma wszystko ratuje :) Gdybym przerobił mocowane płata na sztywne co chwila coś by się wyłamywało. Ale w takim razie skoro mocowanie elastyczne w niczym nie przeszkadza, jak tylko pogoda się uspokoi (u mnie ciągle mocno wieje) zabieram model na oblot z holu.

 

edit.

No i dzisiaj modelik oblatany. Starty z holu udane już za pierwszym razem i wszystko było by dobrze gdyby nie mocny wiatr. Niestety ten szybowczyk już przy nawet niezbyt silnym wietrze jest nie do latania :( pozostaje tylko czekać na lepszą pogodę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.