Skocz do zawartości

Pakiet RHINO 2620+ Balanser Dualsky


Wojciech Wiatr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to dobry dział ale rzecz dotyczy nadajnika, więc po ostatnich lotach i padnięciu mojego pakietu do Optica zakupiłem na allegro coś takiego

2ed59e618a2d3b29med.jpg

skusiła mnie atrakcyjna cena no i fakt że to Li Pol. Mam pytanko odnośnie balansera jaki muszę użyć do tego pakietu, w chwili obecnej posiadam taki

5e5e47971013cc01med.jpg

i nie wiem czy muszę robić jakąś przekładkę kabli we wtyczkach łączących balanser z pakietem, chodzi mi o kolory kabli :?: czy nie muszę nic robić i spokojnie podłączyć

12d2b42441355930med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolory się zgadzają, to wszystko powinno być ok'. Dla pewności biegunowość można sprawdzić miernikiem i porównać z innym pakietem. Też zastanawiałem się nad takim li-polem, ale natrafiłem na temat na forum odnośnie przewoltowania nadajnika. Temat dotyczył JR, ja mam właśnie JR PCM9X II, i dało mi do myślenia, wyższe napięcie może podobno uszkodzić nadajnik. Nie wiem co mam teraz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu

jest ten temat. Sam mam dwa leciwe pakiety Ni-Cd i Ni-Mh i jestem zdecydowany na te li-pole, szczególnie że mieszczą się w nadajniku. Ja postanowiłem zrobić jak w wspomianym temacie. Wstawię na przewodach diody prostownicze. Na jednej jest spadek napięcia 0,6V. Wolę dmuchać na zimne. Z nadajnika jestem bardzo zadowolony i nie chcę kusić losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsze loty na pakiecie wykonane, w sumie jakieś 40 minut a na mierniku wciąż 11,8V :lol: a z tym przewoltowaniem to chyba zrobię tak że nie będę ładował do większego napięcia niż 12V i powinno być ok, stracę trochę na pojemności ale i tak będzie o wiele lepiej niż na oryginalnym (1300 mAh) :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, poszperałem trochę po necie i upewniłem się że mogę bez obaw używać tego balansera do pakietu nadajnika, kolory kabli się zgadzają

2935500e101aa494med.jpg

wyjście z pakietu Dualsky 3S

12d2b42441355930med.jpg

wyjście z pakietu RHINO

Z pakietu jestem zadowolony, dziś kolejne loty ok 40 min a na wyświetlaczu 11,5V, myślę ze za ładowanie zabiorę się przy napięciu 10,5V tak dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, trochę zaktualizuję temat odnośnie samego pakietu. Wylatałem na nim 6 godzin i rozładował się do 11,1 V, więc chciałem sprawdzić ile mi pozostało w pakiecie a zostało niewiele bo ładowarka pokazała tylko 350 mAh oddanego prądu i było już 9 V, po naładowaniu pakiet przyjął 2500 mAh, po naładowanie rozładowałem go do 12 V oddał 340 mAh. Po włożeniu do nadajnika miernik pokazuje 12,2 V i tak zostawię nic nie powinno się dziać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.