Skocz do zawartości

MiniMag jako platforma do nagrywania


makaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Raczej wątpię... a nawet jeśli poleci to będzie bardzo mułowaty i "w razie co" z powodu braku mocy, możesz głupio stracić model... Więc albo inny model, albo wsadź tam 3F.

Ja w swoim wsadziłem i jestem bardzo zadowolony z efektów. W sumie teraz już bogatszy o doświadczenie powiem tylko - kupuj silnik o wymiarach 400 (jakiegoś innrunera np.), żeby nic nie trzeba było przerabiać, a tylko zamienić silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim MiniMagu dwa lata temu założyłem silnik Dualsky 2830CA-8. Jest to outrunner idealnie pasujący do oryginalnego łoża w miejsce fabrycznego Permaxa. Silnik ma kv 1480 i zasilając go pakietem LiPo 7,4V stosuję śmigła:APC 8*6 lub GWS 8060HD lub 9050EP.

fd03631021ea822fmed.jpge28a3bcfdece72d1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest innrunner? bo outrunner to by chyba nie dal sie tak zamontowac?

nie....to outrunner....różnica jest taka ,że po prostu ta część którą widać na pierwszym zdjęciu się kręci wraz z wałem (ośką) a kable wraz z krótszą częścią silnika są przykręcone do łoża (tzn. kable wychodzą z silnika i nie są przykręcane oczywiście )

a innrunery mają ruchome części tylko w środku a obudowa się nie kręci (jest stała jednoczęściowa)

mały edit :P

A...no tak już rozumiem pytanie ośka jest prawdopodobnie przepchnięta aby można go było zamocować z drugiej strony łoża silnika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ośka jest prawdopodobnie przepchnięta aby można go było zamocować z drugiej strony łoża silnika...

Nic tam nie było przepychane :lol:Tak wygląda dokładnie ten silnik.

Ja raczej nie dawałbym dużych szans na to, że taki modelik poleci z taką kamerą. Oprócz mocy silnika jest jeszcze coś takiego, jak obciążenie powierzchni nośnej.

Latałem MiniMagiem z Medionem 5319 ważącym 75g. Model gotowy do lotu (z kamerką ważył 642g. Myślę, że po dołożeniu dalszych 75g, przy wadze całości 720g MiniMag też poleci, ale nie będę się upierał, że jest to model stworzony do takich celów :wink: . Obciążenie powierzchni nośnej będzie wtedy wynosiło ok. 32,5g/dm?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie powierzchni nośnej będzie wtedy wynosiło ok. 32,5g/dm?

 

Warto dodać, że im model większy, tym ilość gramów na dm? może być większe. W przypadku takiego mikrusa jest dużo gorzej. Ale, jak mówiłem, najlepiej oczywiście sprawdzić w praktyce, bo teoria teorią. Może po prostu wsadź tam jakiś ciężarek i spróbuj polecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

I co, dał radę? Poleciał? :) Też się zastanawiam nad S10 i nie wiem czy MiniMag sobie poradzi, ale myślę, że tak. Tylko gdzie ją przymocować, pod skrzydłem? Wtedy kadłub będzie w polu widzenia :) Dużo się rozglądałem za kamerą HD i rozmiarowo idealna byłaby Aiptek PenCam Trio HD, ale ma przekłamane kolory i dużo pomarańczowego koloru w filmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basic Specifications

Manufacturer's Part Number PX1506K-1CAM

Product Description Toshiba Camileo S10 - camcorder - flash card

Product Type Camcorder - 1080p - Widescreen Video Capture

Dimensions (WxDxH) 5.7 cm x 1.8 cm x 10 cm

Weight 87 g

http://www.pcwb.co.uk/catalogue/item/C0005144

 

To jak to w końcu jest...

 

"nagrywa w 1280x720)"
Więc to jakaś stara wersja, bo nowa nagrywa w wyższej Full HD rozdzielczości. Pewnie stąd nieporozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.