Jump to content

Iskry z silnika


ANDERS

Recommended Posts

Witam!

 

Mam w swoim magazynku jakiś wolny silniczek 3f Ray B2856/09. Chciałem go sprawdzić jak chodzi i podłączyłem go pod regulator 3f 30A. Regulator zalecany do niego to 40A, dlatego dałem tylko trochę gazu. Po włączeniu wewnątrz silnika zaczęły sypać się iskry. Silnik chodzi ale nierównomiernie. Zamieniałem kable i to samo. Czy problemem może być zbyt słaby regulator czy silnik uszkodzony? Dodam że na tym regulatorze drugi silnik chodzi bez problemów. Niedługo przyjdzie pocztą nowy mocny regulator to spróbuje go podłączyć pod zalecany.

Link to comment
Share on other sites

Iskry świadczą o zwarciu. Musi być uszkodzona izolacja uzwojenia lub przewodów zasilających. Mógł się dostać jakiś paproch, który przetarł izolację i w trakcie ruchu zwiera miejsce uszkodzenia z obudową.

Jeśli silniczek jest na gwarancji to reklamuj. Jak nie szkoda ci gwarancji, spróbuj go rozebrać. Zawsze można spróbowac go przezwoić.

Pod żadnym pozorem go nie włączaj, bo jeszcze spalisz regulator. Przy za słabym regulatorze, i to pod obciążeniem, grzałby się regulator. Iskry to uszkodzenie silnika.

Link to comment
Share on other sites

jednym z uszkodzeń które spotkałem była przerwa w jednym z obwodów silnika .

nie tyle zimny lut co wogóle luźny przewód tylko skręcony z pozostałymi . dawało to identyczne efekty do opisanych a też pierwotnie obstawiałem przetarcie/jakieś obce ciało w silniku .

 

jeśli nie czujesz się na siłach daj komuś kumatemu by rozebrał silnik i sprawdził

Link to comment
Share on other sites

Już wiem co było. Źródłem kłopotów była... nakrętka. Dostała się tam ponieważ przechowywałem silnik w jednej torebce razem ze śrubkami i nakrętkami do silników. Ale się namęczyłem żeby ją wyciągnąć... Teraz już działa dobrze. A silnik jakiś nierozbieralny, prędzej bym pogiął obudowę niż go rozebrał. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.