Jump to content

Laser i blacha ?


Piotter

Recommended Posts

Firma w której pracuję zaczeła realizację zamówień dla klientów zewnętrznych na ciecie detali z blachy na wycinarce laserowej. Wpadło mi więc do głowy, że sam mógłbym sobie zamówić coś do wycięcia pod kątem modelarskiego hobby i pierwszą rzeczą jak przyszła mi do głowy były szablony do szlifowania żeberek w bloku (z samej balsy czy sklejki raczej ciąć nie będą :/), czy tez w ogóle szablony do budowy całego skrzydła. Zastanawiam sie teraz co by tu jeszcze. Jakieś pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

To chyba raczej właśnie odpada bo drut oporowy stygnie w kontakcie z metalem, więc na takie akurat szablony najlepiej nadaje sie coś co nie przewodzi ciepła. Idealny materiał na to IMHO laminat szklano-epoksydowy (ze zdartą miedzią) , a z tego mi nie wytną. No chyba że zrobię szablon do wycięcia właściwego szablonu :twisted: .

Bardzie hardcorowy pomysł to wycięcie z wszystkich płaskich elementów modelu z blachy tj. nie tylko żeberek, ale i wręg, boków kadłuba etc. i używanie ich jako sprawdzianów kształtu.

Link to comment
Share on other sites

Miałem wiele szablonów wyciętych z duralowej blachy. I wszystko było jak najbardziej ok. Blacha z drutem ma małą powierzchnie styku i wcale tak sie nie nagrzewa. Poza tym ze styropianu wycina sie dość szybko.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.