Jump to content

Laser i blacha ?

Piotter

Recommended Posts

Firma w której pracuję zaczeła realizację zamówień dla klientów zewnętrznych na ciecie detali z blachy na wycinarce laserowej. Wpadło mi więc do głowy, że sam mógłbym sobie zamówić coś do wycięcia pod kątem modelarskiego hobby i pierwszą rzeczą jak przyszła mi do głowy były szablony do szlifowania żeberek w bloku (z samej balsy czy sklejki raczej ciąć nie będą :/), czy tez w ogóle szablony do budowy całego skrzydła. Zastanawiam sie teraz co by tu jeszcze. Jakieś pomysły ?

To chyba raczej właśnie odpada bo drut oporowy stygnie w kontakcie z metalem, więc na takie akurat szablony najlepiej nadaje sie coś co nie przewodzi ciepła. Idealny materiał na to IMHO laminat szklano-epoksydowy (ze zdartą miedzią) , a z tego mi nie wytną. No chyba że zrobię szablon do wycięcia właściwego szablonu :twisted: .

Bardzie hardcorowy pomysł to wycięcie z wszystkich płaskich elementów modelu z blachy tj. nie tylko żeberek, ale i wręg, boków kadłuba etc. i używanie ich jako sprawdzianów kształtu.

Miałem wiele szablonów wyciętych z duralowej blachy. I wszystko było jak najbardziej ok. Blacha z drutem ma małą powierzchnie styku i wcale tak sie nie nagrzewa. Poza tym ze styropianu wycina sie dość szybko.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.