Skocz do zawartości

Laser i blacha ?


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Firma w której pracuję zaczeła realizację zamówień dla klientów zewnętrznych na ciecie detali z blachy na wycinarce laserowej. Wpadło mi więc do głowy, że sam mógłbym sobie zamówić coś do wycięcia pod kątem modelarskiego hobby i pierwszą rzeczą jak przyszła mi do głowy były szablony do szlifowania żeberek w bloku (z samej balsy czy sklejki raczej ciąć nie będą :/), czy tez w ogóle szablony do budowy całego skrzydła. Zastanawiam sie teraz co by tu jeszcze. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej właśnie odpada bo drut oporowy stygnie w kontakcie z metalem, więc na takie akurat szablony najlepiej nadaje sie coś co nie przewodzi ciepła. Idealny materiał na to IMHO laminat szklano-epoksydowy (ze zdartą miedzią) , a z tego mi nie wytną. No chyba że zrobię szablon do wycięcia właściwego szablonu :twisted: .

Bardzie hardcorowy pomysł to wycięcie z wszystkich płaskich elementów modelu z blachy tj. nie tylko żeberek, ale i wręg, boków kadłuba etc. i używanie ich jako sprawdzianów kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.