Skocz do zawartości

oklejanie obłosci


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakiś tutorial na sieci pokazujący jak oklejać obłe elementy modelu folia termokurczliwą ? Walczyłem ostatnio z oklejeniem eliptycznej końcówki skrzydła dwoma różnymi kolorami i poległem na tym. Jednym kolorem potrafię to jakoś zrobić, ale kiedy granica koloru ma przebiegać poziomo na krawędzi płytki tworzącej obrys końcówki to już tego zrobić nie daję rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie wiem jak ty ale ja to robie tak, że same końcówki nacinam nozykiem prostpoadle do miejsca klejenia (tak, żeby ładnie sie pokurczyły na łuku) i zawijam ile mi tam wystaje... a potem biore ostry skalpel i od linijki tne wzdłuż miejsca potencjalnego zejścia się dwóch kolorów. Potem jeszcze raz przejeżdżam żelazkiem po tym zwinięciu i kiedy folia jest gorąca (klej jest rozpuszczony) odrywam to co mi niepotrzebne po odcięciu. potem na to nakładam kolor z drugiej sotrny i tez odcinam końcówki, wychodzi idelana linia;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.