Skocz do zawartości

Kabel Uczeń-Trener Graupner MX-12


Rzepka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bierzesz kabel audio (wystarczy mono ale na stereo tez działa) i łączysz.

 

Najprostsza metoda:

1. nie włączasz nadajnika slave (antena może być zwinięta)

2. wciskasz kabel w gniazdo uczeń/trener do slave - włączy się tryb DSC (direct servo control)

3. włączasz nadajnik master (to ten nadajnik bedzie nadawał więc pamiętaj o antenie)

4. podłączasz kabelek w gniazdo - jak odbiera prawidłowy sygnał PPM na wyświetlaczu dostaniesz dodatkowy monit MASTER za nazwa modelu

 

trymujesz oba nadajniki niezależnie i latasz

Dopóki trzymasz wciśnięty klawisz trener na masterze to slave ma kontrole - jak puścisz to przejmujesz drągi.

 

Można tez ustawić tak mastera aby wszystkie trymy były na nim a slave nadawał czysty sygnał PPM (bez rewersów, trymów, mixerów) ale nie robiłem tego wiec mogę odesłać jedynie do instrukcji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można połączyć MX12 i MX16s. Interfejs (i kabel) jest identyczny. Działa w obie strony. To samo dotyczy MX-24.

Trzeba tylko pamiętać (tak jak pisał endriu) żeby ucznia nie włączać włącznikiem tylko włożyć kabel do gniazda. Inaczej na wyjściu nie pojawi się sygnał PPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Można połączyć ze sobą chyba wszystkie JR-y i ich Graupnerowe wersje.

Np. x-347 razem z x-3810 też działają, na kilkumetrowym kablu 2 x minijack stereo ze sklepu elektronicznego (nie chciało mi się lutować, a chyba też taniej wyszło :) ).

 

A czy da się połączyć aparaturę hitec opic 6 z nadajnikiem innej firmy ?

Można sporo -> http://users.belgacom.net/TX2TX/tx2tx/english/tx2txgb1.htm i dalsze podstrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.