Skocz do zawartości

Akumulatorek Li-ION 3,7V ~1700mAh do myszki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Wiecie może gdzie można kupić dobrej jakości akumulator Li-Ion coś kolo 1700 mAh pojemności? Fabryczny akku w mojej myszce padł, więc byłem zmuszony kupić nowy. Zakupiłem na allegro ogniwo (nie pamiętam już producenta) o większej pojemności - bo 2200 mAh, ale co się okazało? Że myszka zamiast wytrzymać w naladowaniu przez miesiąc, wytrzymuje kilka godzin i to wszystko. A i proces ładowania do pełna trwa nie więcej niż 10 minut. Że tak powiem - dziękuję za taki akumulator. W związku z tym jest moje pytanie :)

 

Pozdrawiam!

 

PS. temat nie jest stricte modelarski, więc zamiast umieszczać go w dziale Pakiety, umieściłem go w Różne. Tak będzie dla niego lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

.Jeżeli ładuje sie tylko 10 min., to znaczy, że akumulator jest do d. Ja mam też taki w myszy, wyjęty z baterii od laptopa i jest OK. Już prawie rok. Zauważyłem takie zjawisko w słabo ładującym się lijonie. Ładuję go małym prądem z zasilacza laboratoryjnego do napięcia nieco ponad 5V (pilnować by się nie zagrzał. Normalnie można tylko do 4,2V wg. danych Sony). Po tym zabiegu odzyskuje kondycję, jak nowy. Spróbuj ze swoim, może pomoże. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbolu ogniwa nie napiszę bo na fabrycznym była tylko pojemność podana i napięcie. Jeśli chodzi o kształt ogniwa to jest to akku prostokątne, z 3 złączami (+, -, i coś jeszcze).

 

A to ogniwo które kupiłem ostatnio, to

ENEL5

Lithium ION

Battery PACK

3.7 V

2500 mAh (no, jeszcze więcej niż podałem, ale wydawalo mi się że 2200).

 

Bubu, problem w tym, że rozręcanie myszki co 4 godziny jest kłopotliwe. Wg mnie lepiej będzie kupić nowy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogniwo które kupiłeś jest do aparatu fotograficznego NIKON. Nie ma ogniw tej wielkości o takiej pojemności. Jest to podróba, której pojemność jest w granicach 300mAh. Oryginał Nikona to 1100mAh, a nikt na świecie obecnie nie produkuje akumulatora o tych wymiarach o takiej pojemności. Podaję cytat z jednego ze sprzedawców na Allegro, ale uczciwego: "Pojemnosć 1100mAh jest prawdziwa oraz maksymalna dla tego typu baterii. Wielkosci rzędu 1900mAh a nawet 2900mAh(!!!) są niczym innym jak "pustym" opisem nie mającym potwierdzenia w rzeczywistosci. Poza tym ogniwa produkowane w Japoni są 3-krotnie droższe,a więc nie oczekuj, iż dostaniesz akumulator produkcji japońskiej o pojemnosci 2900mAh za taką cenę. Producent napisze na etykiecie to co będziesz chciał.Wystarczy złożyć zamówienie na ponad 500szt I juz masz na etykiecie co chcesz"

Dlatego tak krótko działa Ci myszka. Kup oryginał, a będzie działał ponad 2 tyg. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, właśnie dlatego chcę się poradzić co kupić, żeby nie kupić bubla. Nie da się kupic w polsce akumulatorka do tej myszki od producenta.

 

A jeśli chodzi faktyczny stan takich akumulatorów, to mam w swoim aparacie kodaka akumulator LiIon 1700, ma ponad 3 lata, i jak kupiłem ładowarke sprawdzałem ile wchodzi, wchodziło coś prawie 1700 mAh. Tylko to było około 1,5 roku temu. Akumulator trzyma dalej dobrze i nie zauważam spadku jego jakości z biegiem użytkowania. Faktem jest, że takiego akumulatora nie ładuje się zbyt często, więc jego dobry stan pewnie jest tym podyktowany.

"Pojemnosć 1100mAh jest prawdziwa oraz maksymalna dla tego typu baterii. Wielkosci rzędu 1900mAh a nawet 2900mAh(!!!) są niczym innym jak "pustym" opisem nie mającym potwierdzenia w rzeczywistosci. Poza tym ogniwa produkowane w Japoni są 3-krotnie droższe,a więc nie oczekuj, iż dostaniesz akumulator produkcji japońskiej o pojemnosci 2900mAh za taką cenę. Producent napisze na etykiecie to co będziesz chciał.Wystarczy złożyć zamówienie na ponad 500szt I juz masz na etykiecie co chcesz"

 

Także ten opis z aukcji też jest troszkę pod publikę, żeby złapać klienta na chwyt "na znawcę". Takie akumulatory z pewnością są, tylko ich cena jest proporcjonalna do jakości, ewentualnie ich wydajność prądowa jest mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już jaki jest symbol tej baterii. To jest akku typu L-LB2, za granicą sprzedają też chyba nowszą wersję tego ogniwa CDB-L-LB2. Mam nadzieję, że teraz uda się dobrać nam wspólnie jakiś substytut.

 

Pozdrawiam ciepło :)

 

EDIT

 

Tutaj link do ogniwa CDB-L-LB2 http://www.master-instruments.com.au/products/60087/CDB-L-LB2.html a tutaj zdjęcie fabrycznej baterii http://www.vk2k.com/Logitech-MX1000-Battery/IMG_0879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.