Jump to content

Rakieta na pokaz


LeXtor

Recommended Posts

Witam!

Jestem nowy na forum, ale z modelarstwem miałem już do czynienia. Otóż buduje rakiete "show". Będzie miała wys. ok 90cm i średnice 6,5cm. Po bokach będzie miała doklejone 3 rurki z papieru i do nich przyklejone stateczniki. Będzie dosyć cieżka. Dawno nie puszczałem rakiet i tu moje obawy. Czy wystarczy silnik 16 Ns? Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście mi podali jakieś ciekawe strony albo wzory "do rakiety". A jeszcze jak zrobić głowice do niej? ze styropianu wyrzeźbić na wiertarce?

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Określenie dosyc cięzka niewiele mówi (np. dość cięzkie modele halowe to takie po 140gramów:D). Głowice naturalnie można wykonać ze styropianiu, lub ewentualnie szablon ze syropianu i na tym wylaminowac odbitkę laminatową (jeśli rakieta ma być na pokaz, to czemu nie??) pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

OD styropianu lepszy był by styrodur-trwalszy,mozliwosc uzyskania lepszej powierzchni.

Ten silnik 16Ns to jaki ma impuls startowy i czas spalania paliwa??? Jak na moje to moze byc za mało,W krk mielismy rakiete podoba do opisywanej przez ciebie i odpalalismy z silnika 60Ns :P

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie w Krakowie była taka rakieta odpalona. Wielka tuba do której zapakowano do pełna cukierki dla dzieci. Wyleciała na niezłą wysokość u bum- chmura cukierków spadła akurat na mnie. Rzuciły sie do zbierania :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.