Skocz do zawartości

Kleje


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie Panowie banalność tego pytania, ale b.proszę o podzielenie się ze mną / i innymi też/Waszymi doświadczeniami z klejami. Po prostu czym kleicie Wasze modele?

Od razu powiem, że ja do tatraka używam dwuskładnikowej żywicy wiążącej w 5 min., bezbarwnej, made in USA /Wersachem/ WPB Floryda, o nazwie Multi Bond w tubkach. Próbowałem z wikolem, ale to była porażka. Poza tym nem tudom :oops: Tomek czy Zbig coś tam szepneli o sekundówce w kontekście Hubertowego bombowca, ale to do balsy? :shock: A czeka mnie jeszcze praca z żywicą i matą szklaną celem reperacji kadłuba "TORNADO" i uszkodzeń PIPRA J-3. A nigdy sie czymś takim nie parałem. To pytanie ma tez zwiazek DUKiem, który w sklepie modelarskim wprawił mnie we frustrację. Czyściutko, żadnych śladów klejenia pod folią nie widać, a u mnie... Sam, chociaż jestem ślepy, to widzę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja do modeli latających (bo mam jeszcze kartonowce :) ) używam tylko polimera, choćby dlatego, że innego kleju do depronu nie mam, a jak na razie mi wystarcza.

Zresztą te kawałki balsy co używam polimer też mi dobrze wiąże.

Ale wiem, że Wy używacie całej masy klejów... Ech, nie ważne :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie

 

Depron - dragon polimer

styropian - dragon polimer

balsa cjanopan modelarski sredni

peknieta balsa cjanopan rzadki

bala miejsca szczegolne - zywica 5min czeska.

balsa miejsca o podwyzszonej wibracji wikol 15minutowy (swietna sprawa)

i ostatnio do wypelnien wiekszych ubytkow (ale nie zbyt duzych)

klej do drewna polireutanowy (boze jak to sie pisze) pieniacy klej o masie znacznie mniejszej niz zywica.

polaczenia stalowe epoxud do metali.

polaczenia wysokotemperaturowe epoksyd (doswiadczenia mizerne)

i to tyle.

dodam ze miejsca gdzie odkleila mi sie folia i nie chce sie przykleic tez kleie cijanoakrylem srednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do depronu glue gun (klej na cieplo), uhu por lub polimerowy, kiedys CA do depronu ale to kiepskie jest.

 

Balsa: uhu hart, wikol, CA + aktywator, i ostatni wynalazek: http://rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=138_145&products_id=1125

Swietny jako wzmacniacz po punktowym chwytaniu klejem CA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej pouliretanowy - pieniacy sie jest podobny do pianki pouliretanowej natomiast klej polimerowy to klej konsystencji podobnej do zelu. Po zaschnieciu tworzy srednio twarda skorupke, natomiast klej pouliretanowy pieni sie i w trakcie zasychania poszerza swoja objetosc. Po zaschnieciu wyglada jak pianka pouliretanow (ta do uszczelniania okien i nie tylko) lecz jest nieco bardziej zbity i nie ma takiej rozszerzalnosci jak pianka. Doskonaly do oklejania rdzeni styropianowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jakiegos czasu niezastapionem klejem jet klej poliuretanowy, bardzo podobny do pianki uszczelniajacej do okien itp. Ma on ta zalete ze jest mocny, sporo twardszy od pianki, lekki i nie przybiera tak duzo na objetosci jak pianka poluretanowa. Stosuje ten klej do polaczen drewnianych i w modelach z depronu tez (usztywnia znacznie konstrukcje). Klej ten nabylem w Praktikerze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Do depronu glue gun (klej na cieplo)
też kleję depron pistoletem ale niedawno znalazłem coś bardzo podobnego tylko że na zimno. Dość długo wiąże bo po 10min :shock: dopiero zaczyna łapać ale jest równie dobry jak wspomniany pistolet do kleju. Nazywa się Klej do styropianu i takich "paneli' jakby tylko że na sufit, jedna tubka ma ok 450ml i taki smoczek który się wyciąga :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i młodzi ludzie pięknie odsmażyli kotleta :D

Montowałem sobie dziś skrzydełko co prawda balsowe i pod koniec stwiedziłem że do jego klejenia używałem tego

kleje.jpg

 

i co najważniejsze używałem wszystkich na zdjęciu

Młodzi koledzy moze pogadamy dlaczego wszystkich używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.